Šiaulių bankas nuo 0,88 mln. eurų baudos neišsisuko

Lietuvos bankas skyrė baudą už kredito rizikos valdymo ir pinigų plovimo bei teroristų finansavimo prevencijos pažeidimus.

eurai monetos22Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Apie Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskųstą nutartį ketvirtadienį Šiaulių bankas pranešė per „Nasdaq“ Vilniaus biržą.

„Šiaulių bankas, įvertinęs pirmos instancijos teismo argumentus, siekia nuodugnesnio ginčo išnagrinėjimo, todėl pateikė apeliacinį skundą Lietuvos vyriausiam administraciniam teismui, kuriuo prašo panaikinti pirmos instancijos teismo sprendimą“, – teigiama pranešime.

Vilniaus apygardos administracinis teismas Šiaulių banko skundą sausio 12 dieną atmetė kaip nepagrįstą.

Bauda Šiaulių bankui skirta 2019-ųjų pabaigoje. Tuomet Lietuvos bankas nustatė, kad tikrinamu laikotarpiu Šiaulių bankas netinkamai vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas, susijusias su jo veikla, taip pat nebuvo įdiegęs tinkamo klientų rizikos vertinimo metodo. 

Šiaulių bankas pranešime pabrėžia didžiąją dalį nustatytų pažeidimų ir trūkumų pašalinęs dar iki patikrinimo rezultatų svarstymo Lietuvos banko valdyboje, likę trūkumai pašalinti pagal su Lietuvos banku sutartą planą.

Apie tai, jog Šiaulių bankas ėmėsi aktyvių veiksmų pašalinti trūkumus ir pažeidimus, o dauguma jų buvo pašalinta iki inspektavimo rezultatų svarstymo Lietuvos banko valdyboje, anksčiau teigė ir pats Lietuvos bankas.

Bankas pabrėžė, kad bauda neturės neigiamos įtakos veiklos tęstinumui, ji apskaityta 2019 metų veiklos rezultate.

Šiaulių banko akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše

Top