Startuoliams finansuoti - 21 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praneša, kad startuolių plėtrai skirs 21 mln. eurų, kurių dalį sudarys INVEGA paskolos, o kitą dalį priemonė „Akceleratorius 2“

bendradarbiavimas23Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Siekiant pritraukti daugiau investicijų į mokslinius tyrimus, naujam Inovacijų skatinimo fondui numatyta skirti 21 mln. eurų, o ateityje, jei reikės, lėšų bus skirta daugiau.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei „Invegos“ įsteigtas Inovacijų skatinimo fondas investuos į fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasak ministrės Aušrinės Armonaitės, verslas, ypač startuoliai, galės paprasčiau gauti lėšų veiklos pradžiai ir produktų vystymui.

Finansinę priemonę „Perspektyva“ planuojama pradėti įgyvendinti šių metų pirmąjį ketvirtį, „Invegai“ teikiant paskolas, o antrajai priemonei „Akceleratorius 2“ 2022 metais numatoma skirti iki 20 mln. eurų, ji skatins startuolių plėtrą.

Fondas finansuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos lėšomis, jo valdytoja „Invega“. Prie fondo gali prisijungti ir kiti asignavimų valdytojai.

Seimas pernai birželį leido steigti Inovacijų skatinimo fondą, finansuojamą valstybės, savivaldybių bei privačiomis lėšomis, taip mažinant priklausomybę nuo Europos Sąjungos finansavimo.

Top