SEB kreditas - tarptautinės mokyklos statybai

Tarptautinė Amerikos pastatas turėtų išdygti jau 2022-aisiais. Planuojamas 3400 kv. m. pastatas atitiks aukščiausius pastatų tvarumo ir sertifikavimo vertinimus.

piniginekorteleAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

2022 metais sostinėje turėtų iškilti naujas Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje („The American International School of Vilnius“) pastatas, leisiantis išplėsti jau 27 metus veikiančią tarptautinę mokyklą. Mokyklos statyboms SEB bankas suteikė ilgalaikę 6 mln. eurų paskolą. Planuojama, kad aukščiausius pastatų tvarumo vertinimo ir sertifikavimo metodo BREEAM reikalavimus atitiksiančiame apie 3400 kv. m ploto pastate galės mokytis iki 300 naujų mokinių.

„Vilnius nuolat plečiasi – per pastaruosius 10 metų miesto gyventojų skaičius padidėjo 26 tūkst., o šiais metais – net 10 tūkst., tad natūralu, kad daugėja mokyklinio amžiaus vaikų, kuriems būtinos ugdymo patalpos. Vilnius yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriame vaikų skaičius nuolat auga, tačiau švietimo įstaigų infrastruktūra taip greitai nekinta – esamos nepakanka šiuolaikiniams moksleivių poreikiams, o mokymosi priemonės dažnai neatitinka kokybiško ugdymo reikalavimų. Iš SEB banko gautas finansavimas naujos mokyklos statyboms sudarys sąlygas 300 vaikų mokytis moderniose, aplinkai draugiškose ir šiuolaikinius ugdymo reikalavimus atitinkančiose patalpose. Be to, esame įsipareigoję ir vietos bendruomenei – investuosime ne tik į būsimą mokyklą, bet ir į miesto infrastruktūrą, sutvarkydami St. Batoro ir Srovės g. sankryžą“, – sako Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje direktorius Stephane Ruz.

Šiuo metu jo vadovaujamoje mokykloje mokosi daugiau nei 300 moksleivių. Apie pusė mokykloje besimokančių vaikų – Lietuvos piliečiai, kurie turi unikalią galimybę mokytis kartu su bendraamžiais iš daugiau nei 30 šalių. Visi mokomieji dalykai mokykloje dėstomi anglų kalba, vaikai mokomi nedidelėse klasėse, todėl mokymo procesas yra individualizuotas. Moksleiviai mokykloje puikiai išmoksta anglų kalbą, įgyja tarptautinius standartus atitinkantį išsilavinimą bei analitinio mąstymo įgūdžių, todėl gali sėkmingai tęsti mokslus kitų šalių mokyklose ir universitetuose.

„Kai kalbama apie investiciją į vaikų ateitį, galvojama ne tik apie modernias patalpas, bet ir kokybišką, tarptautinius standartus atitinkantį mokymą bei ugdomas rinkos poreikį atitinkančias kompetencijas. Prisidėdami prie naujos, aukščiausius tvarumo sertifikatus atitinkančios ir aukštus standartus keliančios mokyklos finansavimo, prisidedame ne tik prie miesto ir švietimo infrastruktūros pokyčių, bet ir prie jaunosios kartos, kuri gebės sėkmingai konkuruoti pasaulinėje darbo rinkoje, ugdymo. Be to, finansuojamos tvarių, modernių pastatų statybos kuria ilgalaikę vertę miestui ir padeda mažinti neigiamą poveikį klimato kaitai, tad ir ateityje prioritetą teiksime „žalių“ projektų finansavimui“, – sako SEB banko Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.

Pagrindinis naujojo mokyklos pastato kriterijus yra tvarumas: jo energetinis naudingumas bus A+ klasės. Pastate bus sumontuotos atsinaujinančios energijos išteklių sistemos – geoterminis šildymas, šilumos siurbliai, bus įrengtos vėdinimo, drėkinimo ir oro kondicionavimo sistemos, kurios bus valdomos automatizuotai. Kokybišką apšvietimą užtikrins visoje mokykloje ir teritorijoje sumontuoti LED šviestuvai.

Vaikų ir mokytojų akustiniam komfortui užtikrinti pastate bus įrengti specialūs konstrukciniai mazgai, sumontuoti akustiniai elementai, kad mokykla atitiktų aukštesnę komforto klasę. Taip pat bus įrengta akustinė sienutė, apsauganti vaikus nuo gatve važiuojančių automobilių triukšmo. Pastato rūsyje bei kiemo teritorijoje bus įrengtos universalios sporto aikštės, greitai ir efektyviai pritaikomos pagal pageidaujamą sporto šaką.

Patiems mažiausiems darželio lankytojams bus įrengtos ne tik saugumo standartus atitinkančios žaidimų aikštelės, bet ir edukacinis daržas, kuriame kartu su mokytojais vaikai augins įvairių rūšių daržoves ir augalus.

Mokyklos statybos turėtų būti baigtos iki 2022 mokslo metų pradžios.

Top