Lietuvos bankas Tarptautiniam valutios fondui galėtų paskolinti beveik 300 mln. eurų

Lietuvos bankas ir TVF pasirašė  297 mln. eurų susitarimą, taip turėdamą galimybę prisidėti prie pagalbos nuo pandemijos labiausiai nukentėjusioms valstybėms. Tokie susitarimai sudaromi tik su finansiškai patikimomis valstybėmis.

p2p 2311Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Pasirašydami dvišalį skolinimo susitarimą, patvirtiname, kad esame pasirengę prisidėti prie TVF finansinės pagalvės, kurios gali prireikti teikiant pagalbą nuo pandemijos labiausiai nukentėjusioms valstybėms“, – pranešime sakė LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Anot jo, susitarimas su TVF yra ir Lietuvos pažangos pripažinimas, nes tokie susitarimai sudaromi tik su finansiškai patikimomis valstybėmis.

Pasak LB, susitarimas su TVF įsigalios kitų metų sausio 1 dieną ir galios iki 2023-ųjų gruodžio 31 dienos.

Dvišaliai susitarimai pirmą kartą buvo pasirašyti 2009 metais ir atnaujinti 2012 bei 2016 metais, jie galioja iki 2020-ųjų pabaigos, todėl TVF inicijavo naujų dvišalių susitarimų pasirašymą.

Tokius susitarimus su TVF jau turi Lenkija, Slovėnija ir Slovakija, ketina pasirašyti Estija. Latvija kol kas nėra įtraukta į TVF Finansinių operacijų planą, todėl skolinti TVF negali.

Iki šiol TVF iš savo valstybių narių skolinosi tik kartą 2009 metais, todėl tikimybė, kad TVF skolinsis iš LB, yra gana nedidelė.

Lietuva TVF narė yra nuo 1992 metų.

Top