Asmeninių finansų tvarkymas: kas pakito per pastaruosius mėnesius?

Pandemija pakeitė mūsų darbo, mokslo, dalyvavimo renginiuose tvarką ir įpročius. SEB apžvelgia, kas patiko bankinėse paslaugose ir jų teikime

covid 19 4960254 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Į banką – tik užsiregistravus

Jei prieš metus būtų sunku įsivaizduoti, kad į banko skyrių, kaip pas gydytoją, odontologą ar kirpėją, registruosimės iš anksto, dabar ši praktika – visiškai įprasta. Ją pirmiausia išbandėme karantino metu, kad galėtume valdyti klientų srautą ir visus aptarnauti saugiai. Gavę daug teigiamų atsiliepimų – net 90 proc.  taip aptarnautų klientų sakė, kad savo finansinius reikalus taip nori tvarkyti ir ateityje – tęsiame ir toliau.

Registruodamiesi iš anksto klientai gali pasirinkti sau patogiausią laiką, tiksliai žino, kiek užtruks sutvarkyti savo finansinius reikalus, be to, jiems nebereikia laukti eilėje, nes yra aptarnaujami iš karto tik atvykę.

Dabar į konsultaciją registruotis galima ne tik telefonu, bet ir internetu – taip užsiregistruoti į vizitą yra dar greičiau ir patogiau. Spustelėti kelis mygtukus ir pasirinkti patogiausią vizitui laiką galima geriant kavą, laukiant eilėje parduotuvėje ar bet kada, radus laisvą minutę.

Konsultuotis – pirmiausia virtualiai

Nuotolines konsultacijas, kai pasitarti finansų klausimais galima ne tik gyvai skyriuje, bet ir iš bet kurios pasaulio vietos, atliekame jau ne vienerius metus. Per karantiną jų skaičiai į viršų šoko daugiau negu tris kartus: jei pernai per visus metus buvome suteikę daugiau kaip 12 tūkst. nuotolinių finansinių konsultacijų, kai su banko specialistu galima pasitarti realiuoju laiku ir matyti jį kompiuterio ekrane, šiemet tiek atlikome vien per pirmąjį metų pusmetį.

Pastaruoju metu nusistovėjo 2,5 karto didesni nuotolinių konsultacijų skaičiai negu pernai, nes dalis klientų sugrįžo į skyrius ir pirmenybę teikia gyvam bendravimui. Tačiau žvelgiant į skaičius ir tendencijas panašu, kad tokių konsultacijų patogumas ir galimybė konsultuotis visur, kur tik yra interneto ryšys – namuose, biure, automobilyje – iš esmės pakeitė banko klientų įpročius.

Daugiau dėmesio skaitmeninėms naujovėms

Šiemet sparčiai vartotojų simpatijas pelnė ir visi inovatyvūs sprendimai, kurie leidžia finansus tvarkyti patogiau, greičiau ar be kontakto – ši detalė pandemijos metu ypač svarbi.

Telefonu dabar atsiskaito beveik kas trečias banko klientas, besinaudojantis „Android“ išmaniuoju telefonu,  mokėjimo korteles į namus paštu siunčiasi trys ketvirtadaliai klientų.

Daugiau negu dešimtadalis pinigų pervedimų mobiliojoje programėlėje jau vyksta pagal telefono numerį, kai pervedant pinigus tarp skirtingų bankų nebereikia žinoti sąskaitos numerio. Švedijoje panašia „Swish“ sistema, kai reikia greitai ir paprastai pasidalinti bendrą pietų sąskaitą ar išlaidas kolegos ar draugo dovanai,  naudojasi 7 mln. žmonių. Panašu, kad ir Lietuvoje šios paslaugos populiarumas tik augs.

Mobiliosios programėlės, kurią klientai dabar naudoja ne tik kasdieniams finansams tvarkyti, bet ir taupymui su skaitmenine taupykle ar turimų investicijų rezultatų peržiūrai, naudotojų skaičius per metus išaugo daugiau negu penktadaliu.

Per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, atsiskaitymų interneto parduotuvėse, jungiantis prie SEB interneto banko, apyvarta padidėjo 30 procentais. Rekordiniai buvo kovas ir balandis, kai vien per šiuos mėnesius atsiskaitymų apyvarta išaugo ketvirtadaliu. 

Pastarosios tendencijos nėra netikėtos – link jų žingsnis po žingsnio ėjome nuolat, tačiau panašu, kad pandemija, kaip ir kitose srityje, taip ir asmeninių finansų tvarkyme, pokyčiams suteikė kur kas didesnį tempą.

Komentaro autorė – Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB banko valdybos narė ir SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė

Top