Sukčiai nusitaikė į nuo COVID-19 nukentėjusį verslą - siūlo "lengvatinius kreditus ir subsidijas"

Europoje plinta naujas sukčiavimo būdas, kurio taikiniu tampa nuo COVID-19 nukentėjęs verslas. Sukčiai siunčia laiškus apsimesdami oficialiomis vyriausybės arba Europos sąjungos organizacijomis ir siūlo lengvatinius kreditus bei išmokas nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui.

raudona kortele

Kaip praneša theguardian.com, Jungtinės karalystės vyriausybė pristatė specialią karštąją liniją kovai su sukčiais, kurie tariamai padeda nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Tokių priemonių buvo imtasi po to kai viešojoje erdvėje JK vyriausybė sulaukė kritikos, jog nieko nedaro tokių sukčių pažabojimui.

Linija skirta anonimiškai pranešti apie gailmus sukčiavimo atvejus, kai asmenys apsimeta lengvatinių ar valstybės laiduojamų paskolų davėjais nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui. Sukčiai dažniausiai tiesiogininės finansinės žalos nepadaro, o būna nusitaikę į tapatybės vagystę. Gauti duomenys vėliau būna panaudojami pasiimti paskolas įmonių vardu arba įkurti banko sąskaitą-mulą. Tikėtina, kad tokia sąskaita ateityje galėtų būtų naudojama įmonės pinigų plovimo operacijoms.

Žmonės įspėjami ieškoti bet kokių sukčiavimo apraiškų, elektroninių laiškų, nenatūralių pirkimų ar šaltųjų skambučių įmonėms siūlant valstybės pagalba apsimetant tarpininku ar brokeriu prašant bankinių duomenų.

Karštoji linija veikia 12 valandų per dieną ir JK kol kas jai išleido 100 tūkstančių svarų, įskaičiuojant konfigūravimą, paleidimą ir publikavimą. Ji neskirta kitoms populiarioms schemoms, tokioms kaip stresinės situacijos kėlimas pranešant, kad iš banko sąskaitos ką tik buvo nuskaičuoti pinigai, universalių paskolų siūlymą, netikrų maisto ar maitinimo prekyviečių steigimą.
Tokios informacijos pranešėjai nukreipiami į vietines sukčiavimo nusikaltimų institucijas.

Panašų sukčių laišką gavo ir Kreditai.INFO administracija. Jame siuntėjas pasivadinęs „Europos Sąjunga“ teigia, kad įmonei yra skirti 3 milijonai eurų, o norėdami jų pareikalauti turime išsiųsti prašymą nurodydu elektroniniu paštu. Prašyme reikia nurodyti pilną vardą, adresą, telefono numerį, faksą (jei turime), pareigas, amžių, tautybę ir tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją. Keisčiausia laiške ne tik prašymo gavėjas su @gmail.com pašto dėžute, bet ir tai, kad neprašoma jokių įmonės duomenų.

Sukčių laiškas Kreditai INFO administracijai

Jungtinėje karalystėje tokie laiškai įvardija ne visą finansavimo sumą, o maksimalią vienai įmonei skirtą sumą, ji sutampa su šalyje patvirtinta maksimalia „greito atsistatymo po koronaviruso krizės“ suma. Nacionalinis JK auditavimo biuras įspėjo, kad dėl tokio sukčiavimo žmonės gali prarasti milijonus svarų. Dėl tokios pačios sukčiavimo schemos įspėjo ir valstybinis Britanijos verslo bankas.

Top