Apie savo skolas sužinoti bei stebėti antstolių veiklą bus galima elektroninėje erdvėje

Beveik visa aktuali informacija apie nedideles skolas ir dauguma dokumentų bus galima apžiūrėti per antstolių informacinę sistemą bei elektroniniu paštu. Taip bus sutaupyta lėšų siuntimui, iš žmogaus bus išieškoma mažesnė suma pinigų ir žmogus informaciją gaus greičiau.

computer 1591018 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Žengėme dar vieną svarbų žingsnį, kad antstoliams perduoti teismų sprendimai ir kiti vykdomieji dokumentai būtų įvykdyti skaidriai, greitai ir mažėtų skolininkų bei išieškotojų išlaidos už antstolių veiksmus, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Suinteresuoti asmenys elektroninėje erdvėje galės matyti bylos eigą, susipažinti su antstolių patvarkymais, jiems nebereikės vykti į antstolio kontorą. Aiškumas padės išvengti ir galimų nesusipratimų, proceso vilkinimo“.

Procesinius dokumentus antstoliai turi rengti Antstolių informacinėje sistemoje arba dokumento skaitmeninę kopiją į sistemą reikia įkelti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Šie reikalavimai užtikrins, kad visos vykdomosios bylos bus tvarkomos elektronine forma Antstolių informacinėje sistemoje. Interneto svetainėje www.antstoliai.lt skolininkai ir išieškotojai galės susipažinti su byla, matys kada ir kokius veiksmus atliko antstolis. Prisijungti prie svetainės bus galima per elektroninę bankininkystę  arba patvirtinus tapatybę elektroniniu ar mobiliuoju parašu.

 Kai išieškomos didesnės kaip 1 tūkst. eurų skolos, dokumentai siunčiami paštu ir įteikiami asmeniškai,  informuojant, kad vėlesni dokumentai bus siunčiami elektroninių ryšių priemonėmis.

Nuo kitų metų pradžios įsigalios Civilinio proceso kodekso pakeitimai, dar labiau išplečiantys Antstolių informacinės sistemos funkcijas. Vykdomuosius dokumentus dėl pinigų sumų išieškojimo antstoliams paskirstys ši sistema. Nebeliks „žmogiškojo faktoriaus“ skirstant vykdomųjų dokumentus antstoliams, visas to paties asmens skolų išieškojimo bylas vykdys vienas antstolis.

Top