Telšių rajone planuojama statyti 70 megavatų galios vėjo parką

Vėjų parkui bus skirta 70 mln. eurų, jis bus finansuojamas akcininkų lėšomis ir banko kreditu. Projektas planuojamas baigti iki kitų metų galo.

wind turbine 1149604 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„E energija“ BNS komentavo, kad investicija į projektą sieks per 70 mln. eurų, jis bus finansuojamas akcininkų lėšomis bei banko paskola.

„Į projektą investuos „E energija“ bei „General Electric“ (GE), kurie kartu su „E energija“ valdys vėjo elektrinių projekto įmonės akcijas bei suteiks ir paskolos dalį (...) Planuojama, kad GE valdys iki 20 proc akcijų. Taip pat GE yra vėjo turbinų tiekėjas bei teiks jėgainių parko priežiūros paslaugas parkui pradėjus veikti“, – BNS pranešė bendrovė. GE Registrų centre kol kas nėra registruota kaip projekto akcininkė.

Lietuvos bendrovė „Baltic Engineers“ pirmadienį pranešė, kad statybomis ji rūpinsis kartu su Škotijos „The Natural Power Consultants Limited“. Škotijos įmonei tai bus pirmasis statybų valdymo projektas Baltijos šalyse.

„Esame įgyvendinę jau keturis vėjo jėgainių parkus, bet šis išsiskiria tiek savo pažangumu, tiek dydžiu. Pavyzdžiui, bendras vienos jėgainės aukštis (su sparnais – BNS) bus apie 220 metrų, tuo metu Vilniaus televizijos bokšto kavinė yra įsikūrusi 165 metrų aukštyje. Toks dydis yra tiek technologinis, tiek ir logistinis iššūkis“, – sako „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

Parke iškils naujos kartos 5 MW galios jėgainės, jas gamina GE. Tai vienos pažangiausių ir galingiausių žemyninių vėjo jėgainių rinkoje.

„Dėl pažangios turbinų technologijos Telšiuose bus galima itin efektyviai panaudoti vėjo galią“, – pranešime sakė „Natural Power“ statybų direktorius Ralph Spernagel (Ralfas Spernagelis).

Registrų centro duomenimis, vienintelė „L-Vėjo“ akcininkė yra bendrovė „Green Charge“, o ją valdo verslininko Virginijaus Striogos kontroliuojama „E energija“ bei Ingos Baronienės ir Dainiaus Jurėno valdoma įmonė „New Energy Group“.

Top