Kreditų reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ paskelbė pakeistą Lietuvos skolinimosi perspektyvą

Kredito perspektyva šiuo metu iš teigiamos yra pakeista į stabilią. Pati agentūra sprendimą grindžia pandemijos poveikiu Lietuvos ekonomikai bei esamai ir planuojamai valstybės skolai. Pats reitingas (A) liko nepakeistas.

euro marskineliaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Nuo 2009 m. Lietuva diversifikavo savo ekonomikos struktūrą ir padidino ekonomikos atsparumą. 2019 m. šalies BVP augimas buvo vienas iš didžiausių euro zonoje – 3,9 proc. Teigiamas valdžios sektoriaus balanso pokytis pastaraisiais metais ir sukaupti finansiniai rezervai suteikė fiskalinės erdvės, kuri leido įgyvendinti neigiamą COVID-19 poveikį ekonomikai mažinančias priemones. Tačiau dėl pandemijos sustabdyta ekonominė veikla šiemet vis tiek lems BVP smukimą, deficito ir valstybės skolos padidėjimą.

„DBRS Morningstar“ Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą paskutinį kartą buvo pagerinusi š.m. sausį – iš stabilios į teigiamą. Dėl COVID-19 daugumai šalių pastaruoju metu peržiūrimos ir keičiamos kredito reitingo perspektyvos.

Skolinimosi reitingai gali būti pažeminti, jei dėl dabartinės krizės makroekonominis disbalansas bus didesnis nei prognozuojama ir jei ilguoju laikotarpiu nepavyks suvaldyti valstybės skolos santykio su BVP augimo. Atitinkamai reitingo pakėlimą gali lemti veiksmingos fiskalinės politikos priemonės, mažinančios pandemijos neigiamas pasekmes bei užtikrinančios tvarius finansus ilguoju laikotarpiu.

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra „Moody‘s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A3 (teigiama perspektyva), „Standard & Poor‘s“ (S&P) – A (stabili perspektyva), „Fitch“ – A- (teigiama perspektyva).

Top