"Šilamiškei" - SEB kreditas

Medienos ruošos bendrovė "Šilamiškė" sutarė su SEB dėl 2,7 mln. eur kredito dviejų metų laikotarpiui. Įmonė planuoja įsigyti ir prižiūrėti miškus

plant 3751683 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Ši paskola – vienas pirmųjų SEB banko sandorių finansuojant miškų sektoriaus veiklą. Bendras Lietuvos miškingumas didėja jau kelis dešimtmečius iš eilės ir pernai siekė 33,7 proc., todėl, matydami tvarios miškininkystės potencialą, nusprendėme prisidėti prie spartesnės miškų ūkio plėtros, jų ekonominės naudos ir medienos išteklių didinimo. Tikime, kad, finansuodami geriausią praktiką atitinkančius miškų tvarkymo projektus, kurie augina miško vertę ir investuoja į jo prieaugį, prisidedame prie šalies ekologinės gerovės ir regiono konkurencingumo didinimo“, – sako SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.  

Pasak jo, miškininkystės sektoriaus finansavimas suteikia galimybę labiau konsoliduoti miškų masyvus, taip padidinant geriausių technologijų ir miškininkystės praktikų panaudojimo galimybę, todėl SEB ir ateityje ketina finansuoti tokius projektus. 

„Miškai yra vienas svarbiausių Lietuvos išteklių, todėl socialiai atsakingo, tvaraus miškų valdymo praktika neabejotinai naudinga aplinkai ir turi didžiulį potencialą prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo. Pramonės pažanga, vietos bendruomenių įtraukimas, regionų plėtra ir individuali namų ūkių ekonomika yra tik ilgos grandinės dalis, kuri ilgainiui duos vaisių, todėl labai džiaugiamės SEB banko iniciatyva prisidėti prie tolesnės pažangos ir suteikti šiam projektui finansavimą. Šis sandoris, neabejotinai, padidins susidomėjimą tvaria miškininkyste ir paskatins ilgalaikes investicijas į miškų ūkį“, – sako „Šilamiškė“ vadovė Reda Velde.

Top