Finansinių paslaugų rinkos evoliucija

Šiandien finansinių paslaugų rinkoje mes galime matyti labai platų skirtingų paslaugų spektrą ir visa tai mums jau seniai atrodo visiškai natūralu bei savaime suprantama. Dabar bankai siūlo ne tik taupomąsias ir asmenines sąskaitas, tačiau taip pat ir įvairius papildomus finansinius produktus, tokius kaip būsto paskolos, vartojamosios paskolos, paskolos automobiliui įsigyti, būsto draudimas ir kt.

verslo kambarysAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Tuo tarpu iki 1970 m., žvelgiant tarptautiniu mastu, finansinių paslaugų rinkoje bene kiekvienas paslaugų teikėjas specializavosi tik konkrečioje jam būdingoje srityje. Pavyzdžiui, komerciniai bankai savo klientams siūlydavo asmenines banko sąskaitas ir grynindavo čekius. Paskolų teikėjai siūlydavo asmenines paskolas ir paskolas būstui įsigyti. Brokerių kompanijos vartotojams siūlydavo investavimo galimybes, susijusias su akcijomis, obligacijomis ir vertybiniais popieriais. Tuo tarpu kredito kompanijos, tokios kaip „Visa“ ir „Mastercard“, savo klientams teikdavo kredito korteles.

Tačiau po 1970 m. vartotojai pradėjo vis labiau atitolti nuo didžiųjų komercinių bankų (tai buvo labai akivaizdžiai pastebima JAV), kurie iki tol buvo finansinių paslaugų rinkos centru. Tuomet atsirado daugiau galimybių kitiems rinkos dalyviams. Bankai matydami tokią padėtį laikui bėgant taip pat ėmė prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos, savo klientams pradėdami siūlyti vis daugiau papildomų finansinių paslaugų, tarp kurių buvo ir būsto, vartojamosios ir kitų rūšių paskolos.

Po 1990 m. riba, kuri anksčiau buvo matoma tarp skirtingų finansinių paslaugų teikėjų, ėmė nykti. Tai reiškia, kad skirtingos šioje rinkoje veikusios kompanijos pradėjo siūlyti kompleksines finansines paslaugas, iš kurių galėjo pasirinkti kiekvienas vartotojas.

Šiandien galime matyti lygiai tokią pačią situaciją. Yra labai daug šios rinkos dalyvių, kurie taiko kompleksinius sprendimus ir siūlo labai įvairias finansines paslaugas. Be to, didžiulę įtaką finansinių paslaugų rinkai turėjo ir vis dar tebeturi šiuolaikinės moderniosios technologijos. Tiesą sakant, būtent jos šiandien daro bene pačią didžiausią įtaką, kurią jaučia kiekvienas finansinėmis paslaugomis besinaudojantis vartotojas. Tai, ką anksčiau buvo galima atlikti tik fizinėje aplinkoje, šiomis dienomis galima įgyvendinti nuotoliniu būdu – vos kelių mygtukų paspaudimu.

Taip pat vis daugiau paslaugų teikėjų stengiasi eliminuoti tiesioginio kontakto su vartotojais būtinybę, sau į pagalbą pasitelkdami įvairius skaitmeninius ir dirbtinio intelekto pagrindu veikiančius sprendimus. Dėl šios priežasties yra prognozuojama, kad netolimoje ateityje komerciniai bankai nebeturės fizinių filialų, kuriuose dirbtų žmonės. Vietoje to, visa informacija vartotojams ir visos jiems aktualios finansinės paslaugos bus suteikiamos robotų, kurie veiks dirbtinio intelekto pagalba. Tai turėtų padėti veiksmingiau suteikti visas finansines paslaugas, kurios būtų dar lengviau individualizuojamos, kiekvienam vartotojui pasiūlant tik jam tinkamiausius sprendimus.

Taigi, kaip matote, šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje yra labai daug skirtingų dalyvių. Visa tai labai akivaizdžiai parodo, kokią didžiulę įtaką ši rinka turi mūsų gyvenimui. O tuomet, kai šioje rinkoje bus pradėtos taikyti dar modernesnės technologijos ir dar pranašesni technologiniai sprendimai nei šiomis dienomis, vartotojams bus sukurtos dar palankesnės sąlygos pasinaudoti jiems svarbiomis ir aktualiomis finansinėmis paslaugomis. Tai turėtų sumažinti ir įvairių klaidų tikimybę. O tai reiškia, kad naudotis paslaugomis taps ne tik patogiau, tačiau tai daryti bus ir gerokai veiksmingiau.

Rašykite komentarą...
Jūs esate svečias
Komentuoti kaip svečiui
Komentaras kraunamas... Komentaras bus atnaujintas už 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Top