Fitch sumažino Italijos kredito reitingą

Italija yra tarp labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalių, mirčių skaičiui nusileidžiančia tik JAV. Todėl tarptautinė kredito reitingų agentūra, įvertinusi šalies ekonomikos našumą, priklausomybę nuo paslaugų sektoriaus ir kitus veiksnius sumažino reitingą iki BBB-.

italijaAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Vyriausybė pareiškė mananti, jog šalies ekonominis našumas šiais metais sumažės 8 proc., ir pradėjo daugybę skatinamųjų priemonių.

„Reitingo sumažinimas rodo didelį pasaulinės COVID-19 pandemijos poveikį Italijos ekonomikai ir valstybės fiskalinei būklei“, – teigiama reitingų agentūros „Fitch“ pranešime. Italijos finansų ministerija sureagavo sakydama, kad „Italijos ekonomikos ir valstybės finansų pagrindai yra tvirti“.

„Kitos reitingų agentūros laikėsi atsargesnio požiūrio“, – sakoma ministerijos pranešime. Penktadienį „S&P“ išlaikė „BBB“ Italijos reitingą, tačiau pareiškė, kad prognozė yra neigiama, ir, jei blogės valstybės skolos padėtis, reitingas gali būti sumažintas.

„Fitch“ teigė, kad sumažinus reitingą, Italijos prognozė išlieka stabili. Agentūra taip pat prognozuoja 8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) sumažėjimą 2020 metais. Prognozuojama, kad Italijos skola šiemet išaugs iki 155,7 proc. BVP, palyginti su 135,2 proc. prieš prasidedant protrūkiui ir 134,8 proc., fiksuotais 2019 metais.

Top