SEB suteikė kreditą „Idex Baltic“

Visa suma yra 10 mln. eurų, iš jų 6 mln. eurų skirti ankstesnei paskolai refinansuoti, o likusi suma - tolesnėms įmonės investicijoms į biokuro gamybą ir tiekimo įrangą.

euro marskineliaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com 

„Šiuo visai Lietuvos ekonomikai sunkiu metu itin aktuali sėkminga įmonių veikla, kuri išlaiko darbo vietas regionuose ir sumažina finansinę naštą šalies biudžetui. Būtent todėl partnerystė su verslu mums, kaip bankui, itin svarbi. Be to, Europos Sąjunga yra užsibrėžusi per kelis dešimtmečius pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos ir atsisakyti šiltnamio efektą sukeliančių dujų, todėl aplinkosaugos klausimai dar ilgai išliks Bendrijos prioritetu.

Ministrų kabineto patvirtintame plane numatyti įsipareigojimai ir Lietuvai, vienas jų – iki 32 proc. padidinti atsinaujinančių energijos išteklių dalį visoje energetikoje. Lietuva jau dabar kartu su Danija, Estija, Ispanija ir Portugalija yra viena ES lyderių pagal atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą, tad, tikime, kad finansuodami atsinaujinančių išteklių projektus, padedame šaliai siekti šių tikslų“, – sako SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.

Lietuvos nacionalinėje energetikos strategijoje iki 2020 metų numatyta, kad 70 proc. namų ūkių centralizuotos šildymo tinklų sistemos būtų šildoma naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, o iki 2030 metų jie turėtų sudaryti 90 proc. centralizuotai šildymo tinklų sistemai naudojamų išteklių. Bendrovės „Idex Baltic“ katilinėse šilumos gamybai naudojamas atsinaujinantis energijos šaltinis biokuras, gaminamas iš kitų sektorių atliekų – medienos drožlių, atraižų, šakų.

Pasak „Idex“ grupės prezidento Thierry Francko de Preaumonto, augant biokuro poreikiui, jo gavyba tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse taps vis svarbesnė, o kompanijos investicijos prisidės skatinant atsinaujinančios energetikos plėtrą. „Lietuvos ambicijos atsinaujinantiems ištekliams centrinio šildymo sektoriuje – didelės, o strategija, kuria siekiama, kad jų dalis kuro struktūroje 2030 m. sudarytų 90 proc., yra viena geriausių Europoje. „Idex“ turi beveik 60 metų patirtį atsinaujinančių išteklių energetikoje, todėl manome, kad galime prisidėti ir paspartinti procesus. Matome galimybių ne tik tapti patikimu partneriu Lietuvoje, bet ir pradėti plėtrą į kitas Baltijos ar Skandinavijos šalis“, – sako T. Franckas de Preaumontas.

Vienos didžiausių Europos investicijų bendrovių „Antin“ valdoma Prancūzijos atsinaujinančios energetikos grupė „Idex“ į Lietuvą žengė praėjusių metų pabaigoje, įsigydama Vokietijos bendrovę „Danpower Baltic“. Ši pradėjo veikti kaip bendrovė „Idex Baltic“. SEB bankas bendrovei vasario mėnesį jau yra suteikęs 40 mln. Eur paskolą verslo plėtrai ir kitos paskolos refinansavimui.

„Idex Baltic“ yra didžiausia nepriklausoma šilumos gamintoja Lietuvoje, kuriai priklauso penkios biokuro ir viena kogeneracinė jėgainė. Įmonės ateities planuose numatoma didinti verslo veiklos efektyvumą, planuojamos investicijos į verslo plėtrą Lietuvoje ir atsinaujinančių išteklių energetikos verslo vystymą Baltijos šalių regione.

 

Top