Lietuvos bankas padės išvengti nevaldomo noro skolintis

Lietuvos bankasNuotrauka: © Lietuvos bankasJau nuo lapkričio 1 d. veikia nauja Lietuvos banko siūloma paslauga „Stop vartojimo kreditams“. Šios paslaugos esmė - negalintiems atsispirti skolinimuisi bus teikiama pagalba. Įsirašius į specialųjį asmenų, kuriems neteikiami vartojimo kreditai, sąrašą visos pasirašytos kreditų sutartys bus laikomos negaliojančiomis, o jų davėjai bus baudžiami.

Manoma, jog tokia paslauga padės išvengti impulsyvių, nepagalvotų sprendimų, galinčių sukelti ilgalaikių neigiamų pasekmių. Idėja kurti paslaugą su tokiu sąrašu išaugo iš nuolatinių skambučių žmonių, kurie prašė pagelbėti suvaldant artimųjų skolinimąsi vėl ir vėl.

Kreditoriai įvairiai vertina tokias iniciatyvas, bet pripažįsta, kad kartais žmonės būna pernelyg atsainūs kuomet kreipiasi dėl kredito. Paskolą už automobilį iš Paskola23.lt gaunantys žmonės dažniausiai turi papildomą atšilimo laikotarpį, nes skirtingai nei greitieji kreditai, paskola už automobilį negali būti suteikta per 15 minučių. Bendrovės atstovų teigimu tai iš dalies atsijoja pernelyg impulsyviai skolintis linkusius piliečius.

Sąrašas bus teikiamas tik vartojimo kredito davėjams, kuomet jie pateiks užklausą dėl konkretaus asmens, todėl nereikia baimintis, kad bet kas galės matyti Jūsų duomenis. Sąrašo tvarkytojas – Lietuvos bankas jau priima prašymus įsirašyti į šį sąrašą.

Manote, kad Jums ar Jūsų artimam žmogui savanoriškas vartojimo kredito atsisakymas gali būti naudingas? Tokiu atveju į sąrašą įsirašyti galite net keliais būdais. Pirmasis būdas yra Elektroniniai valdžios vartai, kur galite patogiai valdyti įvairias valstybinių institucijų administruojamas paslaugas, tarp kurių ir ši. Taip pat galite atvykti į Lietuvos banką bei užpildyti prašymą vietoje, nusiųsti registruotą laišką ar elektroninį laišką.

Įsirašyti į sąrašą galės tik patys asmenys arba už juos tai padaryti galės atitinkamus įgaliojimus turintys atstovai. Jei tokio įgaliojimo neturi artimi žmonės, tačiau mato nevaldoma artimojo (tėvo, motinos, vaiko ar kt.) skolinimąsi, jiems suteikiama galimybė kreiptis į teismą ir prašyti asmeniui drausti sudaryti vartojimo kredito sutartis. Jei teismas priims sprendimą draudžianti skolinti tokiam asmeniui, tai Lietuvos bankas nurodytą asmenį įtrauks į minėtą sąrašą.

Sąraše esantys asmenys gali nurodyti kiek laiko nenori turėti galimybės gauti vartojimo kreditą. Nenurodžius termino iš sąrašo asmuo išbraukiamas po 2 metų nuo įrašymo dienos. Galiojimo metu nebus suteikiamos tik vartojimo paskolos, tuo tarpu būsto paskola ar kitos paskolos bus suteikiamos bendra tvarka.

Visoms bendrovėms nuo 2016 m. lapkričio 1 d. yra prievolė prieš suteikiant vartojimo kreditą patikrinti šį sąrašą.

Tikimasi, kad tai padės sumažinti neigiamą rezultatą suteikiančių paskolų kiekį.

Užsakymo numeris: 20161125

Top