Kinijos centrinis bankas įpareigojo bankus suteikti paskolas sunkumų patiriančioms įmonėms

Centrinis bankas leido sumažinti indėlių palūkanų normas, taip pat įpareigojo bankus finansuoti sunkumus patiriančias įmones, mažinti kreditų palūkanų normas ir susilaikyti nuo griežtesnių priemonių skolininkams su "blogomis" paskolomis.

sanchajus

Kinijos centrinis bankas gali pirmą kartą nuo 2015 metų leisti bankams sumažinti indėlių palūkanų normas, nes tai palaikytų jų veiklos pelningumą tuo metu, kai jiems tenka padėti vyriausybei skatinti ekonominį aktyvumą, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.

Plintantis koronavirusas COVID-19, privertęs Kinijos valdžią imtis griežtų karantino priemonių ir kitų apribojimų, nuo sausio mėnesio iš esmės paralyžiavo šalies ekonomiką. Centrinio banko veiksmai, kurių jis ėmėsi dėl kilusios krizės, iki šiol buvo gana nuosaikūs, ypač jei juos lyginti su pastangomis, kurių ėmėsi JAV ir Europos centriniai bankai, paskelbę apie pasirengimą neigiamų koronaviruso pandemijos pasekmių švelninimui skirti milijardus JAV dolerių.

Kinijos bankai iš centrinio banko gavo nurodymą teikti paskolas sunkumų patiriančioms bendrovėms, mažinti paskolų palūkanų normas ir kol kas susilaikyti nuo griežtesnių veiksmų dėl blogų paskolų, atsiradusių nuo krizės pradžios.

Šios priemonės per kelis ateinančius mėnesius vietos bendrovėms turėtų padėti išsaugoti verslą, tačiau jos taip pat padarys neigiamą poveikį bankų pelningumui 2020 metais, pažymi ekspertai. Kinijos centrinis bankas jau kelerius metus vykdo palūkanų normų reformas, tačiau bankai iki šiol yra priversti laikytis indėlių normų, kurias nustato centrinis bankas.

Terminuotiesiems indėliams taikomą palūkanų normą centrinis bankas paskutinį kartą buvo sumažinęs 2015 metais. „The Financial Times“ šaltinių duomenimis, apie naują šios normos sumažinimą Kinijos centrinis bankas gali paskelbti jau artimiausiomis dienomis. Pagrindinė tokio žingsnio priežastis, pasak šaltinių, yra paremti bankų sektoriaus pelningumą, o ne skatinti vartotojų išlaidas.

Top