"SEB" bankas suteikė ilgalaikę 40 mln. eurų paskolą energetikos bendrovei "Idex Baltic"

Paskolos tikslai - refinansuoti seną paskolą iš "Nordea", už kuriuos įmonė pasistatė 6 biokuro jėgaines, o likutį investuoti į verslo plėtrą ir optimizavimą.

bendradarbiavimas23

„Atsinaujinantys ištekliai yra energetikos sektoriaus ateitis, tad biokuro katilinių eksploatacija ir plėtra yra svarbus žingsnis Lietuvai siekiant mažinti priklausomybę nuo gamtinių dujų ir kurti tvaresnę energetikos sistemą. Efektyvesnis atsinaujinančių išteklių naudojimas yra svarbi Europos Sąjungos ir Lietuvos energetikos strategijos dalis. Be to, tokia strategija sutampa su SEB banko verslo finansavimo prioritetais, kurių laikantis atsižvelgiama į verslo tvarumą ir socialinę atsakomybę“, – pažymi SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.

Vienos didžiausių Europos investicijų bendrovių „Antin“ valdoma Prancūzijos atsinaujinančios energetikos grupė „Idex“ į Lietuvą žengė praėjusių metų pabaigoje, įsigydama Vokietijos bendrovę „Danpower Baltic“. Ši pradėjo veikti kaip bendrovė „Idex Baltic“. Bendrovė planuoja tolesnę plėtrą Lietuvoje.

„Lietuva turi didelių tikslų plėsti atsinaujinančių išteklių dalį šildymo sektoriuje, o mes norime padėti šį siekį įgyvendinti. Investuodami į tvarios energetikos projektus, užtikriname ekologišką energijos gamybą iš biokuro, šilumą gaminame Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams. Savo veikla prisidedame prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo, efektyvesnio energijos vartojimo ir vis spartesnio sektoriaus perėjimo nuo iškastinių išteklių prie atsinaujinančių. Suteiktas finansavimas padės ir toliau sėkmingai didinti mūsų bendrovės veiklos našumą, taip pat įgyvendinti tolesnius verslo plėtros planus ir investicijas į infrastruktūrą“, – sako Thierry Franckas de Preaumontas, „Idex“ grupės prezidentas.

Lietuvos nacionalinėje energetikos strategijoje iki 2020 metų numatyta, kad 70 proc. namų ūkių centralizuotos šildymo tinklų sistemos būtų šildoma naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, o iki 2030 metų jie turėtų sudaryti 90 proc. centralizuotai šildymo tinklų sistemai naudojamų išteklių.

Bendrovės „Idex Baltic“ katilinėse šilumos gamybai naudojamas atsinaujinantis energijos šaltinis biokuras, gaminamas iš kitų sektorių atliekų – medienos drožlių, atraižų, šakų.

„Idex Baltic“ yra didžiausia nepriklausoma šilumos gamintoja Lietuvoje, kuriai priklauso penkios biokuro ir viena kogeneracinė jėgainė. Įmonės ateities planuose numatoma didinti verslo veiklos efektyvumą, planuojamos investicijos į verslo plėtrą Lietuvoje ir atsinaujinančių išteklių energetikos verslo vystymą Baltijos šalių regione.

Top