Kreditai – greitesnis kelias

pinigaiVisi norime gyventi gerai, daug uždirbti ir niekuo nesiskųsti. Visi to ir siekiame. Tačiau toli gražu ne visiems tai įgyvendinti pavyksta greitai ir lengvai. Tai priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip žmogaus valia, užsispyrimas, sėkmė ir pasiaukojimas. Šiais laikais, kai ne tik visa Lietuva, bet ir visa Europa, Pasaulis, yra sukaustyti ekonominės krizės, pasiekti norimą materialinę gerovę yra sunkiau nei bet kada. Kaip bebūtų, tai, kad gyvename sunkiais laikais, dar nereiškia, kad negalime gyventi gerai ir pasiturinčiai.Logiškai mąstant, pavyzdį reikėtų imti iš tų, kuriems gyventi sekasi geriau. Tai yra išsivysčiusios ir labiau pažengusios vakarų šalys, pavyzdžiui Jungtinės Amerikos Valstijos. Ten žmonės yra kur kas lankstesni ir sugeba džiaugtis gyvenimu net tada, kai jiems yra iš tiesų sunku. Ir kaip gi tai pavyksta? Viskas labai paprastai: sunkiu metu žmonės visada randa pagalbos ranką, kuria gali pasitikėti. Kalbant apie ekonominius sunkumus, dažnai tai yra kreditai. Būtent kreditai padeda pradėti gyvenimą iš naujo, tvirčiau atsistoti ant kojų ir išspręsti mažesnes ar didesnes finansines problemas.

Vakariečiai yra kur kas labiau linkę imti kreditus, tad gal ir todėl jie yra laimingesni? Ši, kreditų kultūra, Lietuvoje yra dar ganėtinai jauna, nepažengusi, todėl kai kurie žmonės net ir norėdami pasinaudoti privalumais, kuriuos suteikia kreditai – tam nesiryžta. Kiti nesiryžta dar ir dėl to, kad jiems trūksta žinių, kas gi yra tie kreditai. Tad pradėkime nuo pradžių ir truputėlį pasiaiškinkime sąvokas. Kreditas, tai pinigų suma (gali būti įvairi), kurią kreditus teikianti kompanija paskolina asmeniui ar kitai kompanijai. bei numato įsipareigojimus, kurių reikės laikytis atiduodant skolą. Dažniausiai kreditai yra suteikiami fiziniams asmenims. Kreditai gali būti kelių tipų. Pavyzdžiui, turto įsigijimui (automobiliui, namui) arba kreditinės kortelės kreditai, kuriuos jūs galite išleisti kaip tik norite – dalimis, iš karto ar dar kaip, įsigydami įvairias prekes ar atsiskaitydami už paslaugas. Skubus kreditas dažniausiai suteikiamas tam tikra pinigų suma, nustatant jo atidavimo sąlygas.

Kreditų palūkanos

Niekas niekam pinigų neskolina už dyką. Taip pat ir kreditų kompanijos. Jos taip pat yra pelno siekiančios organizacijos, tad skolindamos pinigus žmonėms ir įmonėms nori ne tik jiems padėti, bet ir pasiimti savo procentą už ištiestą pagalbos ranką. Čia galioja taisyklė – kuo daugiau pasiskolinsi, tuo daugiau teks grąžinti, nes kuo didesnė pinigų suma, tuo ir tam tikras jos procentas bus didesnis. Tiesa, dauguma kreditus suteikiančių kompanijų siūlo akciją – pirmas kreditas nemokamai. Pasinaudoję ja , jūs grąžinsite tik tiek, kiek pasiskolinote. Kreditai gali būti grąžinami skirtingai, priklausomai nuo to, su kokiomis kredito grąžinimo sąlygomis sutikote pasiimdami kreditą. Taip yra ir daug įvairių išlygų, kurios gali jums praversti. Pavyzdžiui, dažniausiai jei visą kreditinės kortelės skolą atiduodate dar iki pirmosios nustatytos įmokos termino, palūkanų jums mokėti nebereikia. Kaip paskaičiuojamos palūkanos, kurias turėsite sumokėti? Viskas labai paprasta – visi kreditai turi savo palūkanų procentą, pagal kurį nustatoma suma, kurią turėsite grąžinti. Pavyzdžiui, jūs pasiskolinote 1000 litų, su 10 procentų palūkanomis, vadinasi atiduoti turėsite 1100 litų, kadangi 10 procentų nuo 1000 litų yra 100 litų, kuriuos turite pridėti prie jau pasiskolintos 1000 litų sumos. Kitais žodžiais tariant, palūkanos yra kredito kaina, kurią jūs turite sumokėti už tai, kad įmonė skolina jums pinigus.

Kreditų nauda ir reikšmė jūsų gyvenime

Galite paklausti, kam reikalingi kreditai, paskolos? Kai kurie žmonės mano, jog skolintis ir šokti “aukščiau bambos” yra neverta – reikia gyventi taip, kaip leidžia dabartinė tavo finansinė situacija. Tačiau toks požiūris yra neteisingas ir neveiksmingas. Pavyzdžiui, greitieji kreditai gali ištraukti žmogų iš bėdos, skubiai suteikdami jam vienokią ar kitokią finansinę pagalbą. Juk ne kiekvienas gali gauti tokio tipo pagalbą iš savo šeimos ar draugų, kurių finansinė situacija taip pat ne visada būna užtikrinta. Kitas atvejis, kuomet kreditai gali gerokai padėti “įsivažiuoti”, tai kažko naujo pradžia. Tai gali būti verslo, ar savarankiško gyvenimo pradžia. Įsivaizduokite, jog esate jaunuolis, tik ką pabaigęs universitetą, turintis vidutiniškai apmokamą darbą. Ar norėsite būti išlaikytiniu ir gyventi su mama? Tikriausiai, kad ne. Tokiu atveju, jums prireiks nuosavo būsto, kurio įsigijimui savo atlyginimą turėtumėte taupyti dešimtis metų. Būtent tokioje situacijoje, puiki išeitis yra kreditai – jūsų gyvenimo paspartinimas. Pasiskolinę būstui, jūs nepajausite didelio nuosmukio savo gyvenimo kokybėje, kadangi paskolos atidavimas vyks tolygiai – kas mėnesį sumokėsite nustatytą sumą pinigų, dalį savo atlyginimo, o tuo pačiu galėsite būti saugūs savo nuosavuose namuose.

Top