Renginys: Aplinkosaugos priemonių finansavimo galimybės įmonėms

Spausdinti

Renginio data: Ketvirtadienis, 2019 m. spalio 3 d. Renginio pradžia: 09:30 Renginio pabaiga: Ketvirtadienis, 2019 m. spalio 3 d. Renginio vieta: Best western Vilnius

plant 3751683 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Spalio 3 d. Vilniuje vyks renginys „Aplinkosaugos priemonių finansavimo galimybės įmonėms“, kuriame bus pristatytos trys finansavimo programos:

Renginio metu Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovai su dalyviais pasidalins šių priemonių gerąja praktika. Pristatys įgyvendinamus projektus. Kviečiame susipažinti su renginio programa ir registruotis!

LIFE - tai Europos Sąjungos aplinkos ir klimato politikos finansavimo programa. Pagal LIFE programą finansuojami projektai, kuriuos vykdo viešos ir privačios įstaigos. Aplinkos ir klimato tradiciniams projektams finansuoti Europoje šiemet bus skirta beveik 400 mln. eurų.

LIFE programos projektai kuria labai novatoriškas ir taikytinas technologijas bei metodikas, skirtas ženkliai sumažinti pirminės energijos suvartojimą ir CO2 išmetimus intensyvios energijos pramonėje. Vienas iš tokių pavyzdžių yra Čekijoje įgyvendintas projektas HoxyGas.

Stiklas pramonėje naudojamas gana dažnai. Plokščias stiklas naudojamas gaminant priekinius stiklus, langus transporto priemonėms ir pastatams, taip pat saulės šilumines plokštes ir fotovoltinius modulius. Remiantis statistikos duomenimis automobilių ir kituose pramonės sektoriuose 2006 m. plokščiojo stiklo buvo sunaudota apie 42 milijonus tonų arba 4,2 mlrd. kvadratinių metrų 4 mm storio stiklo. Vadinasi, vienas pasaulio gyventojas per metus vidutiniškai sunaudoja 6 kg stiklo, tuo tarpu Vakarų Europos gyventojas net 18 kg.

Reiktų pastebėti, kad stiklo gamyba daro ženklų poveikį aplinkai, nes jo gamyba sunaudoja daug energijos ir išmeta daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų (toliau - ŠESD). Stiklo pramonei aplinkosauginiai apribojimai kasmet auga. Viena iš galimybių sumažinti išmetimus – tai krosnyse vietoj naftos deginti gamtines dujas. Šiomis dujomis kūrenamos krosnys šiuo metu sudaro daugiau kaip 95 % rinkos.

Retenice gamykloje (Čekija) įgyvendinamas LIFE projektas HoxyGas pademonstravo švaresnę technologiją, pagrįstą karšto deguonies ir kuro deginimo technologija, sunaudojančia tik gamtines dujas ir deguonį. Projekto metu buvo sukonstruota bandomoji krosnis, gaminanti apie 500-520 tonų per dieną aukštos kokybės spalvoto plokščio stiklo automobilių rinkai.

Inovatyvi karšto deguonies kuro deginimo technologija vidutiniškai sutaupė 18,7 % energijos, palyginti su tradicine dujinio oro krosnimi, taip pat 5 % sumažino išmetamą CO2 kiekį, t.y. kasmet sutaupant 4800 tonų. Projektas taip pat sumažino NOx išmetimą 85 %, o SOx – 82 %, t.y. kasmet sutaupant atitinkamai 745000 tonų ir 220000 tonų. Ši technologija gali būti taikoma visose plokščio stiklo gamybos įmonėse, taip pat kituose gamybos procesuose, kuriuose naudojamos lydymosi krosnys.

Aplinkos projektų valdymo agentūra įgyvendindama „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ projektą norinčius dalyvauti LIFE projektuose ir turinčius klausimų, kaip parengti gerą LIFE paraišką, kviečia rašyti elektroninius laiškus adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; ieškančius partnerių kviečiame susipažinti su mūsų duomenų baze: http://db.lifeprojektai.lt; naujienas apie LIFE programą rasite puslapyje: www.lifeprojektai.lt.

Projektą „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ Nr. LIFE14 CAP/LT/000008 finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa.