Kreditai INFO | Viskas apie kreditus ir paskolas

Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Lietuvos bankas kviečia į diskusiją apie atvirąją bankininkystę (Open Banking)

Lietuvos bankas skelbia viešąją konsultaciją – esamų ir būsimų finansų rinkos dalyvių klausia, kaip jie įsivaizduoja atvirosios bankininkystės plėtrą mūsų šalyje, kokių duomenų reikia mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigoms, kad gyventojai ir verslas gautų daugiau išmaniųjų finansinių paslaugų.

susirinkimas

„Šį rugpjūtį įsigaliojo svarbūs mokėjimo paslaugų reglamentavimo pokyčiai, sudarę daugiau galimybių bendrovėms, teikiančioms mokėjimo inicijavimo ar sąskaitos informacijos paslaugas. Vis dėlto Lietuvos bankas į atvirosios bankininkystės klausimą žvelgia plačiau – finansų technologijos sparčiai progresuoja, todėl, siekiant pasinaudoti visomis galimybėmis, svarbu žinoti, kokias šios srities kliūtis, poreikius ir perspektyvas mato rinkos dalyviai bei visuomenė, ir inicijuoti reikiamus pokyčius“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Savo nuomonę dėl atvirosios bankininkystės ateities mūsų šalyje galima išsakyti užpildžius Lietuvos banko klausimyną, jį reikia atsiųsti iki 2019 m. sausio 25 d. el. paštu tl.bl@gniknabnepo.

Atviroji bankininkystė (angl. Open Banking) yra sparčiai progresuojanti finansinių technologijų (FinTech) sritis – naudodamos bankų ar kitų finansų įstaigų duomenis, įmonės siūlo įvairias finansines ir informacines paslaugas, suteikdamos papildomos naudos bei geresnės patirties gyventojams ir įmonėms.

Atvirosios bankininkystės pavyzdžiai apima nuo asmeninių ar įmonės finansų valdymo iki automatizuoto geriausio investavimo ar pigiausio skolinimosi pasiūlymų pateikimo. Jos plėtrai svarbu, kad šias paslaugas teikiančios įmonės turėtų aiškią teisinę aplinką, galėtų gauti reikalingą informaciją standartizuotu ir saugiu būdu.

Šiuo metu pasaulyje duris atvirajai bankininkystei yra atvėrusios arba planuoja atverti Australija, Honkongas, Japonija, Jungtinė Karalystė, Kanada, Malaizija, Meksika, Naujoji Zelandija, Singapūras ir Šveicarija, jos potencialą siejančios su FinTech sektoriaus plėtra ir naujomis konkuravimo finansų sektoriuje erdvėmis.

Lietuvos bankas prie atvirosios bankininkystės plėtros mūsų šalyje gali prisidėti siūlydamas įvairias paslaugas, pavyzdžiui, prieigą programiniu formatu prie tam tikrų aktualių duomenų, ir inovatyvių sprendimų patikrą bandomojoje finansinių technologijų aplinkoje (angl. sandbox).

Siekis kurti ir palaikyti palankią aplinką, skatinančią konkurenciją ir pažangias inovacijas finansų srityje, yra viena iš Lietuvos banko 2017–2020 m. strateginių krypčių.

Apie kreditai.info projektą

Kreditai.info yra informacinis portalas, kuriame pateikiamos finansų rinkos naujienos, patarimai kaip planuoti asmeninius finansus ir informacija apie juridines įmones, teikiančias kreditus ir paskolas. Siekiant užtikrinti patogų naudojimąsi tinklapiu, informacija yra susisteminta ir pateikiama aiškiai bei suprantamai. Kreditus teikiančių juridinių asmenų sąraše rasite pagrindinius šalies bankus, smulkiųjų kreditų bendroves, kredito unijas. Jūsų patogumui nuolat pildome ir atnaujiname aktualiausią informaciją.

Tinklapis orientuotas į tiek į finansų rinkomis besidominčius asmenis, tiek į tuos, kurie ieško finansavimo galimybių. Naujienų skiltyje nuolat pateikiama naujausia informacija apie Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius svarbiausius finansų rinkos įvykius. Taip pat publikuojami patarimai, kaip geriau ir efektyviau planuotis asmeninį biudžetą ir subalansuoti asmeninius finansus. Ieškantiems geriausio paskolos ar kredito pasiūlymo straipsnių skiltyje nuolat pateikiami patarimai, kaip išsirinkti tinkamą finansavimo priemonę ir kaip suvaldyti asmenines paskolas. Kreditai.info rengiami straipsniai rašomi paprastai ir suprantamai, todėl norint gilinti savo žinias Jums nebūtina būti finansų specialistu. Leiskite ekspertais būti mums.

Kreditorių skiltyje pateikiama susisteminta informacija apie bankus, kredito unijas ir smulkiųjų kreditų bendroves. Jums daugiau nebereikia gaišti laiko internete ieškant informacijos apie finansines paslaugas ar kreditus teikiančias institucijas. Šį darbą už jus atlieka Kreditai.INFO. Mūsų tikslas - surinkti ir pateikti vartotojams susistemintą naujausią ir aktualiausią informaciją vienoje vietoje. Todėl Jums reikalinga informacija visuomet yra lengvai pasiekiama ir surandama.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top