"Maximos" energetinio efektyvumo gerinimui - 52 mln. eurų kreditas

North Investment bank suteikė 52 mln. eurų paskolą mažmeninės prekybos milžinei "Maxima grupė". Juos įmonė išleis 31 parduotuvės atnaujinimui - aplinką tausojančioms sistemoms, vėdinimo įrangai, led apšvietimui, saulės jėgainėms ir panašioms inovacijoms.

plant 3751683 640

10 metų trukmės paskolos sutartį su NIB pasirašė bendrovė „Maxima LT“. Pasak banko, 2019-2021 metais planuojama renovuoti ar statyti 31 parduotuvę Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, investuojant į aplinką tausojančias šaldymo sistemas ir vėsinimo technologijas, LED apšvietimą bei saulės jėgaines. „Maxima grupė“ informavo, kad investicijos bus skirtos naujai atidaromų ir renovuojamų prekybos tinklo parduotuvių energetiniam efektyvumui didinti.

Grupės finansų vadovas Vitalijus Rakovskis teigė, jog bendrovė siekia diversifikuoti veiklos finansavimo šaltinius ir orientuojasi į ilgo laikotarpio finansavimą. „Pasirašydami paskolos sutartį, įsipareigojame investuoti į energetinį efektyvumą didinančius sprendimus „Maxima“ parduotuvėse.

Tai leis ne tik sumažinti veiklos sąnaudas – sutaupytas lėšas galėsime skirti inovatyviems sprendimams ir švariosioms technologijoms“, – grupės pranešime sako V. Rakovskis. NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normanas teigia, kad projektas padidins mažmenininkės energetinį efektyvumą.

„Maxima grupės“ teigimu, 52 mln. eurų bus investuota per ateinančius trejus metus, dalis šios sumos – dar šiemet. Skaičiuojama, kad parduotuvių atnaujinimas prekybos tinkle kasmet leis suvartoti apie 40 gigavatvalandžių (GWh) mažiau energijos, rekonstruotuose objektuose sutaupant daugiau nei 30 proc. per metus sunaudojamos energijos.

Parduotuvėse įrengtos saulės jėgainės kasmet pagamins 13 GWh elektros energijos – taip bus sumažintos „Maxima grupės“ perkamos energijos sąnaudos. „Maxima grupė“ valdo tinklus „Maxima“ (Baltijos šalyse), „Stokrotka“ (Lenkijoje), „T-Market“ (Bulgarijoje) ir elektroninę maisto parduotuvę „Barbora“.

„Maxima grupė“ priklauso Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamai vienai didžiausių prekybos grupių Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europoje „Vilniaus prekyba“.

Top