Kirgizijos pašto finansinių paslaugų modernizavimu rūpinsis lietuviško kapitalo įmonės

Finansinių paslaugų sklaidai ir skatinimui didelį dėmesį skiria ne tik Lietuva, kuri siekia tapti FINTECH rinkos lyderių, bet ir viduriniųjų rytų respublikos. „INVL Technology“  šiandien išplatino pranešimą spaudai, kuriame nurodoma, kad Kirgizijos Respublikoje jų dukterinės bendrovės modernizuos pašto paslaugas, diegiant modernias fintech technologijas.

fintech Kirgizijoje

„INVL Technology“ valdomos Lietuvos bendrovės BAIP ir ETRONIKA pradeda vykdyti išskirtinį finansinių paslaugų teikimo projektą Kirgizijoje. Specializuotų IT sprendimų ir finansinių technologijų įmonių tandemas padės valstybinei įmonei „Kyrgyz Pochtasy“ skaitmenizuoti ir pagreitinti pagrindinių finansinių paslaugų teikimą visiems šalies gyventojams.

BAIP, turinti ilgametės projektų su viešojo sektoriaus organizacijomis Lietuvoje, Europoje, Užsahario Afrikoje bei Azijoje patirties, koordinuos viso projekto įgyvendinimą bei bus atsakinga už projekto technologinės dalies išpildymą. „Kirgizijos pašto modernizavimas prisidės valstybės finansinio sektoriaus vystymo. Pašto finansinių paslaugų procesų optimizavimas, perėjimas nuo rankų darbo ir daugybės popierinių dokumentų prie skaitmeninių technologijų yra didžiulis žingsnis į priekį, – sako UAB BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas. – Šalies žmonės projekto naudą praktiškai pajus per paslaugų paprastumą ir pasiekiamumą, o valstybė – per sutaupytas lėšas, finansinių paslaugų kokybę ir duomenų saugumą.“ Projekto rezultatus pajus kiekvienas Kirgizijos gyventojas – finansinės paslaugos, centralizuojant apskaitos sprendimus ir funkcijas, bus prieinamos net 550 vietų visoje šalyje, įskaitant ir atokiausias bei sunkiausiai pasiekiamas teritorijas. Kalnuotoje šalyje su daugiau nei 6 milijonais gyventojų, kurių dalis gyvena nutolusiose vietovėse, tai leis greičiau gauti finansines paslaugas, sumažinti administracinius kaštus ir padidinti teikiamų finansinių pašto paslaugų patikimumą.

„Įgyvendinus pašto paslaugų skaitmeninimo projektą, Kirgizijos paštas įgis priemones, leidžiančias greitai organizuoti partnerių – mokėjimo paslaugų teikėjų, tokių kaip „Western Union“ ar „Moneygram“, – integraciją bei supaprastinti darbą su verslo klientais, teikiančiais finansines paslaugas per pašto tinklą. Projekte diegiamas ir adaptuojamas sprendimas taip pat užtikrins, kad teikiamos finansinės paslaugos atitiktų tarptautinius ir nacionalinius pinigų plovimo prevencijos reikalavimus“, – naudas vardija ETRONIKA direktorius Arnoldas Jankūnas. Siekiant tokio ambicingo tikslo, pašto skyriai bus transformuojami į mažų banko skyrių atitikmenį įdiegiant kompiuterinių terminalų sistemą, leidžiančią teikti planuojamas paslaugas. Analogiška sistema, anksčiau įdiegta ETRONIKA klientams Lietuvoje ir Suomijoje, leidžia aptarnauti klientą per pusę minutės, o naujo darbuotojo apmokymas ja naudotis trunka tik apie pusvalandį.

BAIP bus atsakinga už šios kompleksinės IT sistemos valdymą, duomenų centrų diegimą bei modernių, skaitmenizuotų darbo vietų nutolusiuose pašto skyriuose įrengimą.

Lietuvių įmonių įgyvendinamas projektas yra vienas iš kelių pagrindinių Kirgizijos finansinio sektoriaus vystymo programos projektų, finansuojamų Pasaulio banko lėšomis.

„Džiaugiamės galėdami savo sukauptą kompleksinių IT sprendimų valdymo patirtį perkelti į mums naują šalį ir prisidėti prie Kirgizijos skaitmeninės transformacijos“, – sako G. Umantas.

Apie BAIP

UAB BAIP - kritinės IT infrastruktūros paslaugų bendrovė, teikianti konsultacines skaitmeninės transformacijos strategijos sudarymo ir įgyvendinimo paslaugas, aukšto patikimumo (high availability) sprendimų, aukšto našumo skaičiavimo (high performance computing) sprendimų ir debesijos (cloud computing) sprendimų projektavimo, diegimo ir valdymo paslaugas, kritinės infrastruktūros priežiūros ir atsparumo užtikrinimo paslaugas. Būdama lyderiaujančių pasaulio techninės ir programinės įrangos gamintojų verslo ir serviso partneris, BAIP savo klientams užtikrina visą tiekimo grandinės ir įrangos gyvavimo ciklo valdymą– nuo architektūros projektavimo, įrangos parinkimo, pristatymo ir įdiegimo, profesionalios priežiūros, garantinio ir pogarantinio aptarnavimo paslaugas. BAIP savo klientams taip pat teikia modernios, skaitmeninės darbo vietos strategijjos sudarymo konsultacines paslaugas ir jos įgyvendinimą, darbo vietos kaip paslaugos, daiktų interneto (Internet of things), informacinių kioskų ir spausdinimo-kopijavimo valdomas paslaugas (managed services).

Apie ETRONIKA

UAB ETRONIKA yra „NRD įmonių“ grupės įmonė, viena iš TOP100 novatoriškiausių finansinių technologijų kompanijų Europoje, kurianti pažangius skaitmeninės bankininkystės, mažmeninės prekybos bei mobilaus parašo sprendimus.

„NRD įmonės“ yra globaliai veikianti informacinių technologijų ir konsultacinių įmonių grupė, kurios specializacija yra viešojo sektoriaus valdymas bei skaitmeninės ekonomikos infrastruktūros vystymas.

Tiek BAIP, tiek „NRD įmonės“ priklauso „INVL Technology“, UTIB – investicijų į informacines ir ryšio technologijas bendrovei, listinguojamai AB NASDAQ OMX Vilnius.

Top