Smulkiajam verslui nauja paskata – alternatyva paskoloms

Beveik kas antras smulkaus verslo atstovas Lietuvoje skundžiasi negalintis prekių ar paslaugų iš tiekėjų įsigyti su mokėjimo atidėjimu, todėl stringa jų įmonių veikla. Tiekėjai tvirtina, kad tokią galimybę gali suteikti tik sėkmingai bent kelerius metus veikiančioms bendrovėms, nes rizika, kad jaunesnės įmonės vėluos atsiskaityti yra didelė, o skolos išieškojimo procesai atima daug laiko ir žmogiškųjų resursų.

susitarimas ranku paspaudimas

„Didelės prekybos įmonės dažniausiai nenori rizikuoti ir taiko konservatyvius pirkėjų vertinimo kriterijus. Todėl mums, smulkaus verslo atstovams, iš jų įsigyti prekių su mokėjimo atidėjimu neįmanoma, nors būtent tokios paskatos dažniausiai mums ir reikia, kad galėtume sėkmingai vykdyti savo veiklą“, – kalbėjo Donatas Valionis, „Autovaidoga“ serviso vadovas.

Verslo finansavimo įmonės „Credital verslui“ vadovas Linas Armalys pastebi, kad Lietuvoje įsivyravusi neteisinga praktika – verslininkai nuolat vėluoja atsiskaityti už savo įsigytas prekes ar paslaugas pardavėjams. Šie, vengdami delsimų, atsargiai renkasi, kam suteikti mokėjimo atidėjimą ir dažnai nedidelėms įmonėms sako „ne“. Tai jas verčia ieškoti papildomų finansavimo šaltinių.

„Vadovaujamės požiūriu, kad kai yra problema, reikia ją spręsti. Todėl ir smulkaus verslo atstovams, ieškantiems galimybės įsigyti prekes su mokėjimo atidėjimu, ir tiekėjams, norintiems parduoti kuo daugiau nerizikuojant prarasti lėšų, siūlome naują paslaugą finansavimo rinkoje – atsiskaitymo garantiją, kuri užtikrins, kad pirkėjui gavus mokėjimo atidėjimą, su pardavėju bus atsiskaityta laiku“, – naują paslaugą pristatė L. Armalys.

Pirmieji savo klientams galimybę susimokėti už įsigytas prekes vėliau, naudojantis „Credital verslui“ atsiskaitymo garantija, pradėjo teikti didmeninės prekybos automobilių detalėmis įmonė „AD Baltic“.

Pasak įmonės vadovo Dariaus Verbylos, nauja atsiskaitymo garantijos paslauga leis jiems suteikti patrauklesnes atsiskaitymo už prekes sąlygas net ir toms įmonėms, kurios paprastai yra laikomos rizikingomis – nedidelėms ir veikiančioms trumpiau nei metus.

„Mūsų klientai – lengvųjų automobilių bei sunkvežimių servisai, automobilių dalių parduotuvės – smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, kuriems galimybė įsigyti prekes su mokėjimo atidėjimu, labai aktuali. Tačiau iki šiol dažnais atvejais negalėdavome prisiimti tokios rizikos“, – sakė „AD Baltic“ vadovas D. Verbyla.

Priešingai nei prekinio kredito draudimas, atsiskaitymo garantijos paslauga prekių ar paslaugų pardavėjui nieko nekainuoja. Už ją nedidelį mokestį moka pirkėjas, suinteresuotas gauti prekes kasdienei veiklai ar verslo plėtrai su galimybe už jas atsiskaityti po kelių mėnesių.

Pasak „Credital verslui“ vadovo L. Armalio, atsiskaitymo garantija pirkėjams kainuos net kelis kartus pigiau nei kiti verslo finansavimo būdai rinkoje. Be to, vienas didžiausių atsiskaitymo garantijos privalumų – net jeigu pirkėjas negalės pats laiku apmokėti sąskaitos pardavėjui, jo kredito istorija nesusigadins.

„Šiuo metu kalbamės su įmonėms, kurios yra linkusios savo pirkėjams suteikti palankias atsiskaitymo už prekes sąlygas pasinaudojant atsiskaitymo garantija. Smulkusis verslas – mūsų ekonomikos stuburas, todėl svarbu jam visokeriopai padėti. Neabejoju, kad atsiskaitymo garantijos paslauga smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms bus puikus akstinas sėkmingai plėsti savo verslą“, – sakė naują paslaugą pristatančios „Credital verslui“ įmonės vadovas L. Armalys.

Linas Armalys

Apie „Credital verslui“

Alternatyvus verslo kredituotojas „Credital verslui“ teikia lanksčius verslo finansavimo sprendimus smulkiajam verslui. Per dvejus įmonės veiklos metus į „Credital verslui“ dėl paskolos kreipėsi per 2 000 Lietuvos įmonių, kurioms suteikta verslo paskolų už 5 milijonus eurų. Įmonei vadovauja profesionali ir tarptautinę patirtį turinti komanda.

Įmonė yra viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ partneris, „Rise Vilnius“ startuolių erdvės dalyvis ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys.

Daugiau informacijos: Linas Armalys, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8 631 99 333

Top