„Citadele“ bankas investavo 4,7 mln. eurų į „Eastnine“ žaliąsias obligacijas

„Investuodami į „Eastnine“ žaliųjų obligacijų emisiją siekiame „Citadele“ išsikelto tikslo skatinti žaliąją ekonomiką ir investicijas į aplinką tausojančius, tvarius, atsinaujinančių energijos šaltinių projektus. Norime taip pat būti aktyvus kapitalo rinkų dalyvis pirkdami įmonių obligacijas, kurios yra puiki alternatyva ilgalaikiam įmonių finansavimui banko paskolomis ir taip prisidėti prie įvairesnių įmonių finansavimo instrumentu ir kapitalo rinkų plėtros Baltijos šalių regione“, – sako „Citadele“ banko valdybos narys, Baltijos šalių verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

graph 163509 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Birželio mėn. pabaigoje išplatinta pirmaeilių neužtikrintų obligacijų emisija, kaip skelbia įmonė, sulaukė aktyvaus Europos institucinių investuotojų susidomėjimo. Obligacijos išplatintos su kintama palūkanų norma (3 mėn. EURIBOR) ir kasmet mokama 500 bazinių punktų kapitalo rizikos priemoka. Jų terminas sueina 2024 m. birželio mėnesį.

„Eastnine“ ketina obligacijas kotiruoti „Nasdaq Stockholm“ ir Frankfurto vertybinių popierių biržose.

Nepriklausomi ekspertai, Norvegijos klimato tyrimų instituto „Cicero“ padalinys „Cicero Shades of Green“ obligacijoms suteikė „Dark Green“ reitingą.

Top