„Paysera“ įleidžia šaknis Albanijoje: įmonei suteikta elektroninių pinigų įstaigos licencija

Albanijos centrinis bankas „Paysera“ tinklo įmonei „Paysera Albania“ suteikė  elektroninių pinigų įstaigos (EPĮ) licenciją, kuri atveria kelius įmonei pradėti teikti pinigų pervedimo, įmokų surinkimo e. parduotuvėse ir kitas finansines paslaugas šioje Balkanų šalyje.

Paysera signage 2Nuotrauka: © Paysera

Pernai lapkritį „Paysera“ paskelbė, kad Albanijoje įsteigė įmonę, tačiau juridinei veiklos pradžiai jai reikėjo EPĮ licencijos. Dabar ją gavo. 

„Pasaulio banko duomenys rodo, kad banko sąskaitas turi apie 40 proc. albanų. Tai reiškia plačią nišą e. mokėjimams, o kartu ir e. komercijai plisti. Bet kartu tai ir iššūkis, nes dauguma mokėjimų šalyje atliekama grynaisiais. Štai kodėl mes plečiamės kartu su namų rinką puikiai išmanančiais vietos partneriais, kurie supranta šalies subtilybes, žmonių kultūrą ir elgseną. Vietos klientus pirmiausia pritrauksime galimybe atsidaryti sąskaitą per programėlę, gerąja vartotojų patirtimi (UX) bei kainomis“, – Kostas Noreika, „fintech“ bendrovės „Paysera LT“ bendraįkūrėjas ir pagrindinis akcininkas.

„Paysera“ įmonių tinklas geografiškai plečiasi į franšizę panašiu jungtinės veiklos principu, prie tinklo prijungdamas įvairių šalių bendroves, kurias steigia ir valdo patyrę vietos verslininkai. 

Pasak Idlir Ahmati, lietuvišką prekės ženklą ir paslaugas į Albaniją atvedančio verslininko, įmonė teisiškai pasirengusi teikti paslaugas šalyje, turi žmogiškuosius išteklius, teliko pritaikyti „Paysera“ sistemą vietinei valiutai ir apskaitai. 

„Albanijos gyventojai ir verslas laukia didesnės konkurencijos bankiniame sektoriuje, todėl žinia apie tinklo atėjimą sutinkama šiltai. „Paysera“ plėtra turės milžinišką stimulą konkurencijai mūsų šalies finansų sektoriuje bei sukurs spaudimą bankų ir kitų „fintech“ bendrovių įkainiams. Turėdami EPĮ licenciją, mes startuojame su pagrindinių paslaugų paketu. Neabejoju, kad mūsų veikla ypač sudomins emigrantų artimuosius, kurie iš užsienyje dirbančių giminaičių kasmet sulaukia 1,8-2 mlrd. Eur perlaidų įvairiomis valiutomis”, – teigia „Paysera Albania“ vadovas.  

Pasak I. Ahmati, „Paysera“ prekės ženklas Albanijoje buvo žinomas ir iki šiol, o apie 1000 gyventojų ir 15 įmonių naudojo lietuvišką banko sąskaitą (IBAN).

„Paysera“ tinklo geografinė plėtra vyksta jungtinės veiklos principu bendradarbiaujant su vietiniais partneriais. Veikla užsienyje koordinuojama per Jungtinėje Karalystėje registruotą bendrovę „Paysera“ LTD. Šiuo metu tinklas vienija įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Kosove, Ukrainoje ir Albanijoje. 

Apie „Paysera“

„Paysera“ yra lietuviško kapitalo „fintech“ bendrovė, apdorojanti mokėjimus už pirkinius interneto parduotuvėse 20-yje Europos šalių ir siūlanti finansines paslaugas beveik visame pasaulyje, kaip alternatyvą bankams. 2004 m. Vilniuje įkurta bendrovė, turinti elektroninių pinigų licenciją (EPĮ), yra vienas ilgiausiai veikiančių „fintech“ Baltijos šalyse. „Paysera“ tinklo įmonės veikia 8-ose Europos šalyse, o pervedimai pasiekia 130 valstybių.

Top