VMI: Mokestinės paskolos sutartis be palūkanų - iki vasario 28 d.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog įmonės, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota ir į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą nebuvo įtrauktos, iki vasario 28 d. dar gali kreiptis į VMI ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų. Klaipėdos m. savivaldybėje yra 336 tokios įmonės.

darbo planasAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Priminimus apie galimybę sudaryti mokestinės paskolos sutartis be palūkanų iki vasario pabaigos išsiuntėme visoms įmonėms, turinčioms mokestinę nepriemoką. Iš viso minėtos 336 Klaipėdos įmonės yra sukaupusios bendrą per 6,4 mln. eurų mokesčių nepriemoką. Mažesnę nei 100 eurų nepriemoką turi 68 uostamiesčio įmonės, o didesnę nei 100 tūkst. eurų – 17 įmonių, jų atidėti mokesčiai sudaro per 4,5 mln. eurų sumą“,- sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Pažymėtina, jog dėl MPS be palūkanų sudarymo turėtų kreiptis ir tos įmonės, kurių prašymai jas įtraukti į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą šiuo metu yra vertinami. Kreiptis dėl MPS verta nelaukiant atsakymo - jei įmonės prašymas įtraukti į sąrašą patenkintas nebus, ji po vasario 28 d. jau nebegalės sudaryti MPS be palūkanų, nes bus laikoma, kad tokios sutarties įmonė nepageidauja. Nuo kovo 1 d. jai galiotų įprasta mokesčių mokėjimo ir MPS su palūkanomis sudarymo tvarka, o turima nepriemoka taptų skola.

Dėl MPS sudarymo reikia kreiptis per Mano VMI (Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas). Visoje šalyje mokestinės paskolos sutartis be palūkanų jau sudarė apie 4 tūkst. įmonių. Jos yra išdėsčiusios ir dalimis sumokės beveik 290 mln. eurų mokesčių ir įmokų.

Tiek pavasarį sudarytą, tiek ir naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą galima rasti VMI internetinėje svetainėje, skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui. Konsultacijas mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais galima gauti paskambinus 1882 ar pateikus paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

Top