Kinijos bankai mažina paskolų palūkanų normas savo geriausiems klientams

Kinijos centrinis bankas mažina savo kreditų palūkanų normas taip siekdamas išjudinti vidaus ekonomiką, kuri pastaruoju metu traukiasi, o prekybos karas su JAV sunkina eksporto plėtrą.

vilnius centras

Paskolų palūkanų normos, taikomos patikimiausiems paskolų ėmėjams (LPR) – vienos iš lengvatinių palūkanų normų, kurią komerciniai bankai taiko savo geriausiems klientams ir kuri laikoma atskaitos tašku nustatant kitas paskolų palūkanų normas, – sumažinimo buvo tikimasi dėl nuviliančių spalio mėnesio ekonomikos augimo duomenų.

Vienerių metų LPR sumažinta nuo 4,20 proc. spalio mėnesį iki 4,15 proc., teigiama Kinijos liaudies banko pranešime. Penkerių metų LPR, pagal kurią daugelis kreditorių nustato būsto paskolų normas, taip pat buvo sumažinta nuo 4,85 proc. iki 4,8 procento.

Kinijos centrinis bankas rugpjūtį pranešė ketinantis lanksčiau reaguoti į rinkos pokyčius naudodamas naująją bazinę paskolų normą. LPR, skelbiama kiekvieno mėnesio 20 dieną, yra pagrįsta centrinio banko atvirosios rinkos operacijomis, ypač vidutinės trukmės skolinimosi galimybėmis.

LPR sumažinimas tapo naujausia priemone siekiant sumažinti skolinimosi išlaidas, Kinija mėginant atlaisvinti lėšų toms ekonomikos dalims, kurios stokoja kreditų. Pekinas mėgina išjudinti ekonomiką, kuri trečiąjį ketvirtį augo lėčiausiu per beveik per tris dešimtmečius tempu – tai yra prekybos karo su Jungtinėmis Valstijomis, mažėjančios pasaulinės prekių paklausos ir vyriausybės kovos su įsiskolinimu padariniai.

Pirmadienį Kinijos liaudies bankas sumažino septynių dienų trukmės atpirkimo normą nuo 2,55 proc. iki 2,50 proc., kad paskatintų komercinius bankus daugiau skolinti mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Visgi LPR sumažinimas turės „nedidelį“ poveikį ekonomikai, nes tai „nemažins palūkanų normos didžiajai daliai negrąžintų paskolų, kurios vis dar yra susietos su tradicine palūkanų norma“, – pareiškė „Capital Economics“ vyresnysis Kinijos ekonomistas Julianas Evansas-Pritchardas (Džulianas Evansas- Pričardas).

LPR mažinimas „rodo galimą“ turto pirkimo apribojimų, nustatytų kainų burbulams švelninti, mažinimą, teigė analitikas.

Top