Bankai šiemet gali nesulaukti turto apmokestinimo mokesčio

Šis įstatymo projektas susilaukė bankų pasipriešinimo dėl to, kad neabejotinai pakels paskolų ir kitų paslaugų kainas. Įstatymo priėmimas atidėtas, nes gali prieštarauti konstitucijai dėl lygiateisiškumo principų. Įstatymo projekte numatyti pinigai jau įtraukti į kitų metų biudžetą.

stop 634941 640

Seimas kol kas nepradės svarstyti siūlymo apmokestinti didesnės kaip 300 mln. eurų vertės bankų, unijų bei kitų paskolų bendrovių turtą, nors planuojamos maždaug 52 mln. eurų šio mokesčio pajamos jau yra įtrauktos į 2020 metų valstybės biudžeto projektą. Tokį sprendimą Seimas priėmė, atsižvelgęs į Teisės departamento išvadą, kad toks siūlymas gali prieštarauti Konstitucijai.

„Projekto nuostatos yra diskutuotinos keliais aspektais, tarp jų svarstytinas ir jų atitikimas Konstitucijoje įtvirtintam asmenų lygiateisiškumo principui bei Konstitucinio Teismo jurisprudencijai“, – sako Seimo teisininkai. Opozicinės „konservatorių“ frakcijos atstovas Mykolas Majauskas teigė, kad Seimui nusprendus nesvarstyti siūlymo, Finansų ministerija turėtų iš naujo peržiūrėti biudžeto projektą.

„Iš mano patirties, dar nė vienas biudžeto įstatymo arba susijęs projektas, kuris prieštarauja Konstitucijai, nebuvo priimtas. Taip pat ir šis įstatymas, tikėtina, nebus priimtas. Tai reiškia, kad jau dabar mes matome 50 mln. eurų neatitikimą nuo to, kas yra planuojama.

Man atrodo, kad labai svarbu būtų grįžti ir subalansuoti biudžetą taip, kad jis atitiktų tuos įstatymus, kurie yra registruoti“, – Seimo posėdžio metu sakė M. Majauskas. Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektą teikia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai priklausantis Zbignevas Jedinskis.

Naujojo mokesčio kritikai teigia, kad jis atsilieps galutinėms bankų paslaugų bei prekių kainoms. Seimui antradienį pristatytas 2020 metų valstybės biudžeto projektas, kurio pirmas svarstymas parlamente numatytas lapkričio 21 dieną.

Po pirmo svarstymo Seimas tradiciškai biudžeto projektą grąžina Vyriausybei tobulinti. Antras svarstymas numatytas gruodžio 5-ąją. Balsuoti dėl jo Seimas turėtų gruodžio 10 dieną. Pradėjęs svarstyti svarbiausius šalies finansų dokumentus,

Seimas plenarinių posėdžių neberengs, todėl biudžeto projektas bus nagrinėjamas komitetuose, o parlamentarai galės teikti siūlymus, kokioms sritims didinti ar skirti papildomą finansavimą.

Top