Jaunų šeimų pirmo būsto kredito subsidijoms skirta 10 mln. eurų

Pernai jaunų šeimų paskoloms subsidijuoti buvo skirta tokia pati suma, tačiau sugebėta įsisavinti 8,2 mln. eurų. Likusi suma grąžinta į biudžetą.

busto paskolos2121

Apie tai Biudžeto ir finansų komitete pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis specialistas Aloyzas Stapulionis. Tačiau jis taip pat pripažino, kad šiemet tikriausiai liks šiam tikslui nepanaudotų lėšų.

„Jau išmokėta 5,5 mln. eurų ir dar 2,7 mln. eurų bus išmokėta. Iš viso – 8,2 mln. eurų“, – aiškino jis. Pareigūnas pripažino, kad nepanaudotos lėšos grįš į biudžetą.

Pasak A. Stapulionio, iš viso prašymų gauti valstybės paramą įsigyti pirmąjį būstą yra pateikta virš 5 tūkst.: „Konkrečių dalyvių yra apie 1,3 tūkst.–1,4 tūkst. Tai reiškia, kad šeimos dėl įvairių priežasčių kreipiasi po kelis kartus“.

A. Stapulionis pranešė, kad iš viso jau yra patenkintas 1 231 prašymas gauti paramą, o 700 šeimų jau gavo ir bankų paskolas, ir valstybės lėšas. 50 proc. paskolų šeimoms suteikė „Swedbank“, 40 proc. – SEB, o likusius kreditus išdavė kredito unijos.

Daugiausia (po 150-70) būstų įsigyta Klaipėdos, Kauno ir Marijampolės rajonuose bei Alytaus mieste. Vilniaus rajone su valstybės parama būstą įsigijo 41 jauna šeima. Vos po 1-2 prašymai tenkinti Akmenės, Kalvarijos, Pagėgių, Kupiškio, Visagino rajonuose, Palangos ir Druskininkų miestuose.

Dabar vaikų neturinčioms šeimoms numatyta 15 proc. valstybės parama, vieną vaiką auginančioms – 20 proc., du vaikus – 25 proc., tris ir daugiau vaikų – 30 proc. būsto kredito sumos subsidija, o paskolos suma negali būti didesnė kaip 87 tūkst. eurų.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top