LB leido dviems komerciniams bankams netaikyti nenumatytų atvejų mechanizmo

Į Lietuvos banką kreipėsi „Swedbank“, AB, ir AB SEB bankai, prašydami, kad jiems nebūtų nustatomas su atvirosios bankininkystės reikalavimais susijęs nenumatytų atvejų mechanizmas, kadangi jie jau yra įdiegę visus reikiamus technologinius sprendimus.

lb logo transparent

Pagal teisės aktus (direktyvą, ją įgyvendinantį įstatymą bei papildantį reglamentą) bankai per atvirojo ryšio sąsają (angl. Application Programming Interface, API) privalės suteikti saugią ir patikimą prieigą kitiems mokėjimo paslaugų teikėjams (pvz., mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigoms), kad bankų klientams jie galėtų teikti mokėjimo inicijavimo, sąskaitos informacijos ir kitas paslaugas.

Nenumatytų atvejų mechanizmas yra atsarginė sąsaja, skirta naudoti tik tada, kai neveikia pagrindinė sąsaja. Reglamente yra nustatyta pareiga įdiegti tokį mechanizmą, tačiau taip pat sakoma, kad priežiūros institucija (šiuo atveju Lietuvos bankas) turi teisę atleisti mokėjimo paslaugų teikėjus nuo šios pareigos, jeigu jų atvirojo ryšio sąsaja atitinka visas Reglamente nurodytas sąlygas, kurios išaiškintos Europos bankininkystės institucijos gairėse.

Lietuvos bankas išsamiai išnagrinėjo bankų pateiktą informaciją ir nustatė, kad abu bankai yra parengę atvirojo ryšio sąsajas, skirtas mokėjimo inicijavimo, sąskaitos informacijos ir lėšų pakankamumo patvirtinimo paslaugoms, per kurias pasiekiamos šių bankų klientų (fizinių ir juridinių asmenų) mokėjimo sąskaitos. Šių sąsajų bandomoji aplinka ir techninė dokumentacija suinteresuotiesiems rinkos dalyviams yra prieinama nuo 2017 m. lapkričio mėn., abiem atvejais jau veikia ir visavertė sąsaja, kurioje vyksta realios operacijos.

Atsižvelgdama į visas aplinkybes, Priežiūros tarnyba leido „Swedbank“, AB, ir AB SEB bankui netaikyti nenumatytų atvejų mechanizmo.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top