Argentinos skolinimosi reitingas sumažintas iš karto dviem punktais

"Fitch" ženkliai sumažino Argentinos ilgalaikio skolinimosi reitingą, nuo B iki CCC. Agentūra pastebi didėjančią kreditorinių įsipareigojimų nevykdymo riziką, nes įtariama, kad po pralaimėtų rinkimų šalis atsisakys M. Macri politikos strategijos, kuri buvo paremta TVF rekomendacijomis.

argentina

„Argentinos reitingas buvo pablogintas dėl politinio neapibrėžtumo, kuris po rugpjūčio 11 dienos pirminių rinkimų dar padidėjo, dėl gerokai suprastėjusių finansinių sąlygų ir dėl numatomo makroekonominės aplinkos pablogėjimo, dėl kurio didėja vyriausybės skolinių įsipareigojimų neįvykdymo ar kokio nors pobūdžio restruktūrizavimo rizika“, – pareiškė agentūra.

Argentinos prezidentas Mauricio Macri (Maurisijus Makris) patyrė triuškinamą pralaimėjimą šį mėnesį įvykusiuose pirminiuose rinkimuose, surengtuose prieš spalį vyksiančius visuotinius rinkimus.

Dėl to, pasak „Fitch“, „padidėja rizika, jog bus atsisakyta dabartinės M. Macri administracijos politinės strategijos, kurioje yra vadovaujamasi su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) suderinta programa“.

Opozicijos lyderis Alberto Fernandezas (Albertas Fernandesas), kuris, kaip dabar manoma, įveiks M. Macri spalį įvyksiančiuose prezidento rinkimuose, yra išreiškęs abejonių dėl reformų programos, kuriai paremti TVF skyrė 56 mlrd. JAV dolerių pagalbos paketą.

Argentiną šiuo metu slegia ekonominė recesija, o infliacija šalyje pirmąjį pusmetį sudarė 22 proc. ir buvo viena didžiausių pasaulyje. Tačiau TVF sako, jog M. Macri reformų programa jau pradeda duoti rezultatų. 2001 metais Argentina, kurią tuomet buvo ištikusi didžiausia ekonominė krizė šalies istorijoje, neįvykdė savo įsipareigojimų kreditoriams ir praėjo nemažai metų, kol šaliai pavyko susigrąžinti pasaulio finansų rinkų pasitikėjimą.

Rašykite komentarą...
Jūs esate svečias
Komentuoti kaip svečiui
Komentaras kraunamas... Komentaras bus atnaujintas už 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Top