"Fitch ratings" paliko esamą Lietuvos kredito reitingą

A- reitingas Lietuvai nepakeistas, tačiau Lietuvos kredito reitingą agentūra yra pasirengusi pagerinti per ateinančius 2 metus.

eurai monetos22

Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingas ir toliau lieka A- su teigiama perspektyva, penktadienį pranešė tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“.

Anot agentūros ekspertų, dabartinis reitingas patvirtina pusiausvyrą tarp stiprios Lietuvos ekonominės ir viešųjų finansų padėties bei šalies pažeidžiamumo išorės sukrėtimams, skelbia Finansų ministerija.

„Fitch Ratings“ palankiai vertina Lietuvos ekonomiką, įgyvendinamą fiskalinę politiką bei teigiamus valdžios sektoriaus finansinius rezultatus. Ekspertų nuomone, Lietuvos makroekonominiai rodikliai ir toliau išliks stabilūs.

Anot Finansų ministerijos pranešimo, teigiama perspektyva taip pat rodo, kad agentūra yra pasirengusi pagerinti Lietuvos kredito reitingą per ateinančius dvejus metus, jei ekonomikos augimas ir kiti stebimi rodikliai išlaikys teigiamą tendenciją ir smarkiai nenukryps nuo agentūros prognozių.

„Fitch Ratings“ paskutinį kartą Lietuvos reitingo perspektyvą pagerino 2018 metų rugpjūtį.

Top