„Paskolų klubas“ išduotų paskolų suma perkopė 10 milijonų eurų

Spausdinti

Tarpusavio skolinimas populiarėja ir tampa rimtu konkurentu komerciniams bankams. Tai rodo įspūdingai augantys paskolų portfeliai, kuriuos valdo šios bendrovės. Pirmoji lietuviška tarpusavio skolinimo platforma išdavusi kreditų už daugiau kaip 10 milijonų eurų tapo "Paskolų klubas".

Didėja

Tarpusavio skolinimo platforma „Paskolų klubas“ per dvejus veiklos metus suteikė 10 mln. eurų paskolų ir pagal pasiektus rezultatus įsitvirtino kaip pirmaujanti platforma Lietuvoje. Tapti rinkos lyderiais leido aiškiai suformuluoti ir nuosekliai įgyvendinami tikslai: siūloma kokybiška paslauga ir nuolatinės investicijos jai tobulinti, rinkos edukacija ir atviras bei skaidrus dialogas su klientais.

„Aiškiai matome, kad mūsų pasirinktas kelias veikti skaidriai ir nuolat bendrauti su klientais pasiteisina. Tai yra vienas iš mūsų pranašumų rinkoje. Taip pat kaip ir aiški orientacija į geriausią bendrą rezultatą kartu su mūsų investuotojais. Galima vaizdžiai teigti, jog mes drauge su investuotojais plaukiame vienoje valtyje, tik investuotojai toje valtyje deginasi saulėje, geria kokteilius ir valgo mūsų sugautą žuvį, o mes tuo tarpu intensyviai irkluojame ir žvejojame. Kol nepagauname žuvies, dirbame alkani ir turime dar intensyviau irkluoti, o kai ją pagauname, pirmiausia pamaitiname investuotojus. Taigi didelę dalį energijos skiriame tam, kad patenkintume investuotojų lūkesčius. Dabar per mėnesį tarpininkaujame išduodant jau arti 1 mln. eurų paskolų ir esame dėkingi už klientų rodomą pasitikėjimą“, – teigia „Paskolų klubo“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis.

Kitas ne mažiau svarbus konkurencinis veiksnys – nuolat atnaujinama tarpusavio skolinimo platforma. Į informacines technologijas „Paskolų klubas“ jau investavo 700 tūkst. eurų, o 2018 metų pabaigoje šios investicijos turėtų pasiekti 1 mln. eurų. Planuojama, jog kitąmet atnaujinus platformą vertinti paskolos gavėjų riziką bus lengviau, o valdyti įmokas – efektyviau, taip pat bus automatizuojama daug kitų procesų. Pavyzdžiui, paskolos gavėjams bus palengvintas paskolos gavimo procesas ir įmokų valdymas, o investuotojai dar daugiau išloš dėl tolimesnio skolos išieškojimo proceso tobulinimo.

„Būtent inovacijos ir gebėjimas jas pritaikyti teikiant finansines paslaugas lems sektoriaus dalyvių tolimesnę veiklą ir augimą. Tarpusavio skolinimo įmonėms teks dar labiau stiprinti verslo valdymo gebėjimus, dar stropiau kurti ir palaikyti investuotojų pasitikėjimą, stiprinti rizikos valdymą, valdyti skolų išieškojimo procesus. Lietuvoje teisine prasme tarpusavio skolinimo veiklai sudarytos beveik idealios sąlygos, todėl turime siekti geriausių rezultatų. „Paskolų klubo“ siekis – būti efektyviausia Lietuvoje tarpusavio skolinimo platforma, todėl tik tai įgyvendinę svarstysime apie plėtrą užsienio rinkose ar sutelktinio finansavimo veiklą“, – planais dalinasi E. Remeikis.

E. Remeikio teigimu, tarpusavio skolinimo rinka Lietuvoje yra labai priklausoma nuo šias paslaugas teikiančių finansinių įstaigų reputacijos, komandos, patirties ir gebėjimų veikti konkurencingoje vartotojų kreditavimo rinkoje, išnaudojant technologines inovacijas. Tikėtina, jog tarpusavio skolinimo sektoriui užimant vis didesnę dalį Lietuvos vartojimo kreditų rinkos, rinka augs, o konkurencija joje dar labiau stiprės.

„Paskolų klubas“ – vienintelė Lietuvos tarpusavio skolinimo įmonė, turinti elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, savo nariams užtikrina mokėjimus realiu laiku. Šiemet platformoje išduota per 10 mln. eurų paskolų, į kurias investuotojai investavo vidutiniškai už 18,28 proc. palūkanas.