Lengvatiniai kreditai skatina Lietuvišką verslą

Verslas turėdamas galimybę skolintis gali greičiau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, plėtoti investicinius projektus. Su "INVEGA" pagalba gavus kreditą galima sutaupyti palūkanų sąskaita ir šias lėšas nukreipti į verslo plėtra.

invega

Centriniams bankams palaikant žemų palūkanų politiką, geresnėmis sąlygomis paskolas imančios įmonės aktyviai naudojasi ir galimybe kompensuoti dalį palūkanų Europos Sąjungos (ES) lėšomis.

Europos Sąjungos lėšomis finansines priemones verslo plėtrai administruojanti bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) skaičiuoja, kad vien šiemet Lietuvos smulkios ir vidutinės įmonės į verslo plėtrą galėjo investuoti 1,4 mln. eurų, kurie sugrįžo įmonėms kompensavus dalį jų sumokėtų paskolos palūkanų. 

„2014-2020 metų finansiniu laikotarpiu įvairaus dydžio ir veiklų įmonėms turime galimybę iš viso kompensuoti 32,3 mln. eurų, iš jų jau yra panaudota 1,9 mln. eurų. Nors Vyriausybė skolinasi su nulinėmis ar net neigiamomis palūkanomis, į pinigų įdarbinimą versle bankai žiūri įskaičiuodami riziką. Siekiant sustiprinti verslus ir jų konkurencingumą, yra galimybė prašyti kompensacijos daliai sumokamų palūkanų ir įmonės tą vis aktyviau išnaudoja“, – sako INVEGA Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Agnė Mačiulienė. 

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus teigimu, tokios tendencijos rodo, kad smulkusis ir vidutinis verslas ne tik kuriasi bei auga, bet ir mąsto apie ateitį, turi ilgalaikių planų. 

„Toks kompensuotų palūkanų apimčių augimas pirmiausia rodo, kad šalies ekonomika auga, o verslininkai mąsto strategiškai ir turi ambicijų. Tai ypač svarbu, kai kalbame apie mažas ir vidutines įmones, nes jų gyvybingumas yra tvaraus ekonominio augimo garantas. Didelio masto investicijos, ypač užsienio kapitalo, ekonomikos augimui yra labai svarbios, tačiau būtent smulkusis ir vidutinis verslas yra ta grandis, kuri garantuoja tvarumą“, – įsitikinęs LVK prezidentas. 

Šiemet per tris ketvirčius INVEGA pasirašė 702 dotacijos sutartis ir kompensavo 1,4 mln. eurų palūkanų, o nuo priemonės įgyvendinimo pradžios 2016 m. pasirašytos 1182 sutartys ir kompensuota 1,9 mln. eurų sumokėtų palūkanų. 

Vien trečiąjį 2016 metų ketvirtį pasirašyta 112 dotacijos sutarčių ir kompensuota 0,2 mln. eurų palūkanų 170 įmonių. Tuo tarpu šiemet trečiąjį ketvirtį pasirašyta 112 dotacijos sutarčių ir kompensuota 0,7 mln. eurų palūkanų 656 įmonėms. 

„Pastebime, kad įmonės vis daugiau investuoja į savo verslo plėtrą, o finansų įstaigos lengviau skolina ir pasitiki verslais. Palūkanų kompensavimas sumažina kreditavimo kaštus, o lėšas, gautas iš palūkanų kompensavimo, įmonės gali panaudoti kitiems poreikiams“, – teigia A. Mačiulienė. 

Dalinio palūkanų kompensavimo priemonei naudojamos Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšos.

Top