„S&P Global Ratings“ paliko tą patį skolinimosi reitingą Lietuvai.

Pastaruoju metu Lietuvai suteiktas tarptautinės kredito reitingų agentūros skolinimo reitingas yra  A su stabilia perspektyva. Prieš metus šis reitingas buvo pakeistas iš A- su perspektyva į A su perspektyva. Jis reiškia, kad artimiausius dvejus metus politika išliks stipri ir su rizikomis susitvarkys.

zalia sviesa

Agentūros ekspertų teigimu, dabartinis kredito reitingas atspindi stiprią Lietuvos institucinę aplinką, stabilią ekonomikos augimo perspektyvą, nuosaikų valdžios sektoriaus skolos lygį euro zonos šalių kontekste ir integraciją į Europos Sąjungos bendrąją rinką, pranešė Finansų ministerija.

Stabili perspektyva yra patvirtinta, tikintis, kad per artimiausius dvejus metus fiskalinė politika išliks stipri ir atsvers galimas rizikas, kylančias dėl ekonomikos pažeidžiamumo išorės sukrėtimams ar dėl neigiamų demografinių tendencijų.

„S&P Global Ratings“ Lietuvos kredito reitingą paskutinį kartą pagerino (iš A- į A su stabilia perspektyva) 2018 metų kovą, o tų pačių metų rugpjūtį paliko jį nepakeistą. 

Kita tarptautinė kreditų agentūra „Fitch Ratings“ šiemet vasarį taip pat patvirtino Lietuvai anksčiau suteiktą ilgalaikio skolinimosi reitingą A- su teigiama perspektyva, o agentūra „Moody‘s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A3 su stabilia perspektyva.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top