Lietuvos bankas: komerciniai bankai paskolas dalina atsargiau

Bankai kreditus dalina nebe taip atsainiai, kaip prieš dešimtmetį. Lietuvos banko apklausa nurodo, kad visi Lietuvos bankai sugriežtino paskolų davimo standartus. Taip pat visi bankai numato nedidelį būsto kainų kilimą.

lb logo transparent

Lietuvoje veikiantys bankai šiek tiek griežtina skolinimo sąlygas ir šiemet numato nedidelį būstų kainų didėjimą – rodo naujausia Lietuvos banko apklausa.

Bankų nuomone, jų teikiamų paskolų įmonėms ir namų ūkiams paklausa per 2018 m. trečiąjį ketvirtį šiek tiek padidėjo, o nedidelio namų ūkiams teikiamų paskolų paklausos augimo bankai tikisi ir artimiausiu metu.

Tiesa, į skolinimą jie žvelgia nuosaikiai: šiek tiek sugriežtino paskolų teikimo gyventojams ir verslui standartus, padaugėjo bankų, kurie ribojo skolinimą transporto ir nekilnojamojo turto įmonėms.

Dauguma apklaustų bankų tikėjosi, kad ir naujos, ir senos statybos būsto kainos per ateinančius metus pakils iki 5 proc. Bankų apklausa rengiama du kartus per metus, ja siekiama sužinoti apie bankų skolinimo veiklą, taikomus kreditavimo standartus, paskolų namų ūkiams ir įmonėms teikimo sąlygas, paskolų paklausą, lūkesčius dėl tolesnės kreditavimo raidos ir kt.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top