Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

MG Baltic byloje aiškinosi buvęs vartojimo kreditų bendrovės vadovas

Seime liberalas Šarūnas Gustainis įregistravo pataisas, kurios žodis žodin sutampa su buvusio vartojimo kreditų bendrovės "4finance" vadovo Gedimino Veličkos siųstomis pataisomis Raimondui Kurlianskiui.

stamp 867733 640

Buvęs vartojimo kreditų įmonės „4finance“ vadovas Gediminas Velička trečiadienį aiškinosi koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame teisme dėl savo prašymų koncerno eksviceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Teisėsauga kaltina R. Kurlianskį davus kyšius politikams už 2015 metais registruotas pataisas, kurios liberalizuotų vartojimo kreditų išdavimo tvarką. Anot pareigūnų, šias pataisas Seime registravo buvęs liberalas Šarūnas Gustainis, kai gavo jas iš R. Kurlianskio.

Pastarajam pataisas persiuntė G. Velička. Šios pataisos buvo svarstomos Seime priimant Lietuvos banko inicijuotą vartojimo kreditų įstatymą. G. Velička sakė pirmiausia susisiekęs su R. Kurlianskiu kaip su „MG Baltic“ valdomų televizijos kanalų vadovu.

Koncernas valdo televizijos kanalus LNK, BTV, Info TV, TV1 ir „Liuks“. „Pristačiau, kokie yra planai, pateikti pasiūlymai, ten buvo daug įvairių punktų per visas sritis. (...) Bandžiau parodyti, kokia yra mūsų pozicija, kokie yra mūsų argumentai“, – Vilniaus apygardos teisme kalbėjo buvęs „4finance“ vadovas.

Pasak jo, R. Kurlianskiui „asmeniškai kaip žmogui“ nepatiko Lietuvos banko siūloma nuostata, kad norėdamas gauti greitąjį kreditą žmogus pats negali pateikti savo pajamų įrodymų, o bendrovė jų turi būtinai prašyti „Sodros“. „Jam kaip žmogui tai irgi pasirodė nesąmonė, neteisinga“, – tvirtino G. Velička.

Portalas delfi.lt rašė, kad nors Š. Gustainis apklausų metu teisėsaugai tikino, jog projektą parašė pats, teisėsaugos rastas susirašinėjimas tarp R. Kurlianskio ir G. Veličkos rodo, kad pataisos žodis žodin atitinka tas, kurias G. Velička atsiuntė R. Kurlianskiui. Ikiteisminio tyrimo metu G. Velička prokurorams sakė, jog pataisos jam buvo svarbios, nes įmonė 2015 metų pabaigoje užėmė 6-7 vietą Lietuvoje tarp daugiausia reklamos perkančių verslo subjektų.

Š. Gustainio registruotas projektas nebuvo priimtas Seime, tačiau tarp daugumos jį palaikiusiųjų buvo Liberalų sąjūdžio nariai. Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Byloje taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, Š. Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Kaltinimai oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui. Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top