Lietuvoje bus lengviau steigtis naujiems bankams

Mažinant banko ir jo filialo licencijos išdavimo mokestį nuo 50 tūkst. iki 4 tūkst. eurų, paprastinamos bankų steigimo sąlygos Lietuvoje. Šiam pakeitimui, nutarimu „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo ir valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“, pritarė Vyriausybė.

Bankas

„Tai prisidės prie finansinių paslaugų plėtros ir konkurencingumo didinimo Lietuvos bankiniame sektoriuje. Licencijos mokesčio sumažinimas naikins patekimo į rinką barjerus bei padės pritraukti naujus rinkos dalyvius, nes šiuo metu bankinis sektorius mūsų šalyje yra gana koncentruotas  lyginant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Siekiame tapti viena patraukliausių jurisdikcijų finansinėms paslaugoms Šiaurės ir Baltijos šalių regione“, – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Praėjusiais metais įtvirtinta nauja specializuoto banko kategorija, toks bankas gali teikti tradicines bankines paslaugas, tačiau turi mažiau įstatinio kapitalo ir negali teikti rizikingesnių investicinių paslaugų. Tai ir licencijų išdavimo mokesčio sumažinimas paskatins vietinio ir užsienio kapitalo bankų steigimąsi Lietuvoje.

Anot ministro, koncentruojamės į barjerų mažinimą naujiems rinkos dalyviams, siekiame  supaprastinti ir pagreitinti priežiūros procedūras, nemažindami rinkos dalyvių veiklos priežiūros ir vartotojų teisių apsaugos. Kertiniu dalyku išlieka finansinių paslaugų kokybė bei saugumas. Ir toliau bus įgyvendinama nelegalios veiklos prevencija laikantis aukščiausių standartų, o prioritetu išliks vartotojų interesai.

Konkurencijos skatinimas yra vienas pagrindinių Finansų ministerijos tikslų finansinių paslaugų sektoriuje, nes didesnis rinkos dalyvių skaičius leidžia siūlyti vartotojams geresnius, inovatyvesnius, patogesnius ir pigesnius produktus, taip pat suteikia daugiau ir geresnių finansavimo galimybių verslui.

Top