Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Kreditų reklamų pažeidimai neliko nepastebėti

Lietuvos Bankas pernai už pažeidimus reklamuojant greituosius kreditus skyrė baudas. Baudų suma prasikaltusioms bendrovėms siekia beveik 200 tūkst. eurų.

raudona kortele

 Praėjusiais metais Lietuvos bankas išnagrinėjo apie dvidešimt skundų dėl galimai netinkamos vartojimo kreditų reklamos, atliko penkis su tuo susijusius tyrimus ir už pažeidimus skyrė beveik 190 tūkst. eurų baudų.

Vartojimo kreditai 2018 metais buvo viena iš aktyviausiai vartotojams siūlomų ir reklamuojamų finansinių paslaugų, pranešė Lietuvos bankas. Lietuvos banko Priežiūros tarnybos teigimu, vartojimo kreditų davėjai reklamoje paryškindavo patrauklias pasiūlymo sąlygas – nedideles palūkanas, tam tikrų mokesčių netaikymą, o mažiau patrauklius, tačiau vartotojams svarbius pasiūlymo aspektus reklamose pateikdavo mažesniu šriftu arba rodydavo per trumpai.

„Vartojimo kreditai siejami su finansiniais įsipareigojimais, kurie gali trukti ne vienus metus ir nemažai kainuoti. Jeigu žmogus domisi galimybe imti tokį kreditą, jis turi gauti aiškią, tikslią ir teisingą informaciją apie paslaugą, kad galėtų palyginti pasiūlymus rinkoje ir pasirinkti jam priimtiniausią variantą“, – pranešime spaudai sako tarnybos vadovas Vytautas Valvonis.

Nuo 2018 metų birželio vidurio sugriežtinti finansinių paslaugų teikimą reglamentuojantys įstatymai. Vienas iš pokyčių – padidintas maksimalus galimos taikyti baudos už pažeidimus dydis.

Už vartojimo kreditų reklamos pažeidimus juridiniam asmeniui gali būti skirta iki 5 proc. jo bendrųjų metinių pajamų bauda – prieš tai buvo taikoma 0,1 proc. bendrųjų metinių veiklos pajamų riba.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top