Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Greitųjų kreditų įstatymas - koncerno MG Baltic iniciatyva?

MG Baltic koncernas, teigia politikas Artūras Zuokas, 2008-2011 metais turėjo didelę įtaką ir koncerno byloje yra epizodas apie greitųjų kreditų įstatymo pataisas. Šarūnas Gustainis teigiama, gavęs beveik 9 tūkst. eurų kyšį užregistravo koncernui palankias smulkiųjų vartojimo kreditų (greitųjų kreditų) pataisas.

seimas

 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas sako, kad Seime virė didelės aistros dėl Greitųjų kreditų įstatymo pataisų, o Liberalų sąjūdžio atstovai galbūt bandė blokuoti vartotojams palankias iniciatyvas dėl palūkanų mažinimo. 

Buvęs Seimo narys, Vilniaus miesto tarybos narys „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje buvo apklaustas kaip liudytojas.

A. Zuokas teigia, kad koncernas 2008-2011 metais Seime turėjo didelę įtaką ir tai galėtų patvirtinti Seimo nariai, tai niekam nebuvo paslaptis, o R. Kurlianskis atliko tarpininko vaidmenį.

„Ponas R. Kurlianskis buvo tas asmuo, kuris tvarkė koncerno reikalus, vadovavo žiniasklaidos grupei, derino interesus tarp partijų, politikų, teisėsaugos, užsakovų ir koncerno. Tai, kas parašyta VSD pažymoje yra tiesa, aš teisme tai aiškiai paliudijau“, – žurnalistams sakė A. Zuokas.

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje yra aprašytas epizodas apie greitųjų kreditų įstatymo pataisas.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui, eksliberalui Šarūnui Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininkui Vytautui Gapšiui.

Bylos duomenimis, 2015 metų liepą Š. Gustainis, įtariama, priėmė 8,7 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, o tų pačių metų spalio mėnesį susitiko su R. Kurlianskiu.

Susitikimo metu tuometinis Seimo narys Š. Gustainis iš verslininko gavo koncernui naudingos Vartojimo kredito įstatymo projekto pataisos tekstą. Toliau politikas, vykdydamas
R. Kurlianskio prašymą, 2015 metų spalio–lapkričio mėnesiais Seime kaip savo registravo pasiūlymus dėl Vartojimo kredito įstatymo projekto ir balsavo už šio teisės akto projekto priėmimą.

„Dėl greitųjų kreditų Seime buvo dideli ginčai“, – prisiminė A. Zuokas.

Politiko teigimu, jo žmona Agnė Zuokienė, būdama Seimo nare, rengė ne vieną Greitųjų kreditų įstatymo pataisą.

„Buvo labai aiškus blokas, stabdymas bet kokių iniciatyvų. Ji pataisomis norėjo pasiekti, kad žmonės mokėtų kuo mažesnes palūkanas. Pataisos buvo blokuojamos labai stipriai. Teisingumo ministerija turėjo duoti teisinę išvadą, jai tada vadovavo Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius“, – sakė A. Zuokas.

Liudytojas teigė patvirtinantis saugumo surinktą medžiagą apie koncerną „MG Baltic“ ir jo siekius suskaldyti tuometinę Liberalų ir centro sąjungą. A. Zuoko aiškinimu šie siekiai susiję su koncerno interesais Vilniaus mieste.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui, eksliberalui Šarūnui Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininkui Vytautui Gapšiui.

Politinės korupcijos byloje buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių ir kitiems politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.
Korupcija taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys, liberalas Šarūnas Gustainis, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai oficialiai pateikti ir Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui, taip pat – koncernui „MG Baltic“.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

 

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top