Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

„European Merchant“ tapo trečiuoju specializuotu banku Lietuvoje

Praeitą savaitę tikrą audrą žiniasklaidoje sukėlė žinia, kad fintech startuoliui „Revolut“ buvo suteikta specializuoto banko (SB) licenzija. Šiandien Lietuvos bankas išplatino pranešimą spaudai, kuriame nurodoma apie dar vienai bendrovei suteiktą SB licenziją. Trečiuoju SB Lietuvoje tapo „European Merchant“, kurie jau artimiausiu metu savo klientams galės pasiūlyti kreditų bei terminuotų indėlių paslaugas.

galės skolinti pinigus

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas išdavė European Merchant UAB specializuoto banko licenciją. Bendrovė, gavusi specializuoto banko licenciją, ketina teikti klasikinės bankininkystės paslaugas – priimti iš gyventojų indėlius, skolinti, teikti mokėjimo paslaugas.

European Merchant UAB yra Akce įmonių grupės bendrovė, įsteigta siekiant išplėsti grupės teikiamų paslaugų sritį. Šiuo metu Akce grupė, kuriai priklauso ir Jungtinėje Karalystėje licencijuota elektroninių pinigų įstaiga Ozan Limited, savo klientams teikia mokėjimo ir kitas su šia veikla susijusias paslaugas. Nors specializuoto banko licencija ir suteikia teisę teikti paslaugas visose Europos ekonominės erdvės valstybėse neįsteigus filialo, numatoma, kad pirminė tikslinė European Merchant UAB rinka bus Lietuva.

Tai jau trečia bendrovė, kuriai suteikta specializuoto banko licencija: prieš tai ji buvo išduota didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, steigsiančiai AB „Mano bankas“, ir visame pasaulyje mokėjimo bei kitas paslaugas teikiančiai FinTech įmonei Revolut Technologies UAB. Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku vertina dar tris prašymus išduoti specializuoto banko licenciją.

Specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris bankas, skirtumas tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas trunka apie metus.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top