Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

EK Ukrainai suteikė pusės milijardo eurų kreditą

Ukraina sulaukė pirmojo finansinės paramos iš Europos Komisijos (EK) paketo. Šiandien Kijevą pasiekė pirmieji penki šimtai milijonų eurų iš numatytų daugiau kaip trijų milijardų lengvatinės paskolos, kuria siekiama padėti greičiau finansiškai atsitiesti šaliai vis dar krečiamai karinio konflikto su Rusijos remiamais separatistais.

susitarimas63a

Europos Komisija penktadienį skyrė pirmąją rugsėjį patvirtintos naujos finansinės paramos Ukrainai išmoką – 500 mln. eurų. Anot Ukrainos finansų ministerijos, šios lėšos iki gruodžio vidurio turėtų būti pervestos į valstybės iždą.

„Nuoširdžiai dėkoju Europos Komisijai už šį palankų sprendimą“, – pareiškė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. Europos Komisijos penktadienį išplatintame pranešime pažymima, jog Ukraina įvykdė visas sąlygas pirmajai ketvirtosios Europos Sąjungos makrofinansinės pagalbos programos išmokai gauti.

Pagrindinės iš šių sąlygų – griežtesnė kova su korupcija, didesnis verslo skaidrumas, labiau nuspėjama mokesčių politika, valstybės įmonių valdymo stiprinimas, taip pat teigiama derybų su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) baigtis. Po šios išmokos ES suteiktos finansinės paramos Ukrainai suma pasiekė 3,3 mlrd. eurų. Ukraina ir ES rugsėjo viduryje pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą ir paskolos sutartį dėl ketvirtosios ES makrofinansinės pagalbos Ukrainai programos įgyvendinimo, kurios dydis – 1 mlrd. eurų.

Skolinimo kaina nebuvo aiškiai nurodyta, tačiau tikėtina, kad ji neviršys 2 proc. metų palūkanų. Šio mėnesio pradžioje Ukrainos vyriausybė pranešė pasiekusi išankstinį susitarimą su TVF dėl naujos kreditavimo programos 14-os mėnesių laikotarpiui. Sprendimą dėl naujos finansinės paramos paketo Ukrainai, kurio vertė veikiausiai neviršys 3,9 mlrd. JAV dolerių, priims TVF vadovybė ir teiks jį tvirtinti fondo direktorių tarybai ateinantį mėnesį. Pirmosios išmokos, kuri gali būti 1,5-1,9 mlrd. JAV dolerių dydžio, Kijevas tikisi sulaukti iki šių metų pabaigos.

Pirmoji ES makrofinansinės pagalbos Ukrainai programa, kuri buvo 610 mln. eurų dydžio, buvo patvirtinta 2014 metų pavasarį ir trimis dalis išmokėta per metus. 2014-aisiais buvo patvirtinta ir antroji tokia programą, kuri buvo jau 1 mlrd. eurų dydžio ir išmokėta dviem dalimis. Vėliau ES patvirtino trečiąją tokią programą, kuri buvo dar didesnė – 1,8 mlrd. eurų. Tačiau Ukraina sulaukė tik dviejų išmokų po 600 mln. eurų, o trečiosios negavo dėl įsipareigojimų nevykdymo.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top