Vokiečių bankai norėtų, kad ECB pakeltų bazinę palūkanų normą

Jau kurį laiką istorinėse žemumose stovinti tarpbankninių palūkanų norma, netenkina Vokietijos bankų. Pastarieji norėtų, kad dabartinė pinigų politika pasikeistų, pagrinde dėl neigiamos palūkanų normas, kas EU bankas kasmet atsieina beveik pusaštunto milijardo eurų.

skolinimasis ateityje gali pabrangti

Vokietijos bankų vadovai ragina Europos Centrinį Banką (ECB) artimiausiu metu padidinti palūkanų normas, ypač tas, kurios dabar yra neigiamos. „Atėjo laikas koreguoti [pinigų politikos] kursą“, – per Balyje įvykusį metinį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) susitikimą pareiškė Vokietijos centrinio banko vadovas Jensas Weidmannas (Jensas Vaidmanas), kurį cituoja vokiečių leidinys SWP.

Europos finansų įstaigos, palyginti su JAV konkurentais, dabar yra nepalankioje padėtyje, mano Vokietijos bankų asociacijos (BdB) prezidentas Hansas-Walteris Petersas (Hansas Valteris Petersas). „Galime tik paprašyti ECB – pašalinkite iš rinkos neigiamas palūkanas ir kuo greičiau“, – pareiškė jis. Dėl ilgo neigiamų palūkanų normų laikotarpio „kyla tikrų problemų“, pažymėjo BdB vadovas.

Anot jo, Europos bankams tenka ECB kasmet mokėti apie 7,5 mlrd. eurų. Tuo tarpu JAV federalinio rezervo sistema (FRS), kuri, kovodama su finansų krize, niekada nebuvo įvedusi neigiamų normų, 2017 metais bankams sumokėjo maždaug 26 mlrd. JAV dolerių palūkanų. O 2018 metais tokių išmokų suma gali siekti 45 mlrd. JAV dolerių. Esant tokioms aplinkybėms, Europos bankai pralaimi konkurencinėje kovoje, pabrėžė H. W. Petersas. „Mes smarkiai konkuruojame su Amerikos ir Azijos bankais. Ir mes galime pasiūlyti vis mažiau ir mažiau“, – mano jis.

ECB rugsėjo mėnesio posėdyje nepakeitė pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normos, kuri tebesudaro rekordinius 0 procentų. Nebuvo pakeista ir palūkanų norma, naudojantis indėlių galimybe, kuri, kaip ir anksčiau, sudaro minus 0,4 proc., ir tai reiškia, kad bankams tenka mokėti už savo indėlius ECB.

Kreditai.INFO primena, kad būtent nuo bazinės palūkanų normas ženkliai priklauso visa kreditavimo rinka, kuo žemesnė bazinė palūkanų norma, tuo kreditai ir paskolos yra pigesnės.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top