Pakistanas kreipėsi dėl paskolos į Tarpautinį valiutos fondą

Kreditai.INFO jau rašė, kad Pakistano vyriausybė svarsto galimybę kreiptis finansinės pagalbos į Tarptautinį valiutos fondą. Tiesa dar prie dvi dienas jokios oficialios derybos nebuvo pradėtos, tačiau šiandien, kaip TVF atstovai jau pranešė, kad bus siunčiama delegacija į Islamabadą.

pakistanas kreipėsi dėl kredito

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė patvirtino artimiausiomis savaitėmis išsiųsianti delegaciją į Pakistaną, kuris pareiškė norą gauti paskolą. TVF direktorė Christine Lagarde (Christine Lagarde) po susitikimų su Pakistano finansų ministru Asadu Umaru (Asadu Umaru) patvirtino, kad Islamabadas paprašė gauti paskolą, nepatikslindama, kokios sumos šalis prašo.

„TVF komanda artimiausiomis savaitėmis aplankys Islamabadą bei pradės diskusijas dėl galimos TVF ekonominės pagalbos programos. Mes laukiame galimybės tęsti bendradarbiavimą“, – pranešime sakė C. Lagarde. Analitikai teigia, kad Pakistanas siekia gauti apie 8 mlrd. JAV dolerių paskolą, kuri būtų panaudota mokėjimų balanso krizės sprendimui.

Pakistanas taip pat siekia gauti naujų paskolų iš Kinijos, kuri jau smarkiai investavo į šalies transporto ir energetikos sektorių, taip pat dėl lėšų kreiptasi ir į Saudo Arabiją. Savo ruožtu Jungtinės Valstijos – pagrindinis TVF donoras – anksčiau sakė nefinansuosiantis Pakistano skolos įmokų Kinijai C. Lagarde taip pat pridūrė, kad derėdamasi dėl paskolos paketo, TVF privalės turėti „pilną suvokimą apie šalies turimos skolos kilmę, dydį ir sąlygas“. Pakistano valiuta anksčiau šią savaitę krito maždaug 7 proc. po to, kai vyriausybė patvirtino paprašiusi TVF pagalbos.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top