Teismas atmetė „Snaigės“ skundą dėl Lietuvos banko skirtos baudos

Teismas atmetė „Snaigės“ skundą dėl Lietuvos banko skirtos baudos Vilnius, spalio 9 d. (BNS). Rusijos grupės „Polair“ valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamintoja „Snaigė“ teisme nepavyko išvengti Lietuvos banko sausio pabaigoje skirtos 207 tūkst. eurų baudos.

plaktukas pinigai

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį atmetė „Snaigės“ skundą, kuriuo įmonė siekė panaikinti Lietuvos banko sprendimą dėl poveikio priemonės taikymo.

Bendrovės vadovybė nagrinėja gautą teismo sprendimą ir vertina jo apskundimo galimybes, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Snaigė“. Baudą „Snaigei“ skyręs Lietuvos bankas teigė, kad bendrovė neveikė jos ir visų akcininkų interesais. Centrinis bankas pažymėjo, kad su pagrindine įmonės akcininke susijusios bendrovės iki 2017 metų rugsėjo pabaigos iš „Snaigės“ yra gavusios 11,92 mln. eurų paskolų, už kurias nuo 2012 metų vidurio nemoka palūkanų.

Nurodomi ir kiti pažeidimai, kuriuos „Snaigė“ turės ištaisyti. „Snaigė“ tvirtina, kad visi bendrovės akcininkų, valdybos bei vadovybės sprendimai, gautinos sumos bei kiti galimi neapibrėžtumai buvo tinkamai atskleisti metinėse audituotose ataskaitose, o Lietuvos banko sprendimą skirti baudą tikriausiai lėmė tik skirtingas taikytinų teisės aktų bei atskleistos informacijos vertinimas.

Po Lietuvos banko sprendimo „Snaigė“ 12,2 mln. eurų vertės grupės įmonėms suteiktas paskolas ir sukauptas palūkanas atidėjo į abejotinas skolas – tai lėmė, kad bendrovė pernai patyrė 12,616 mln. eurų nuostolių. „Snaigės“ generalinis direktorius Gediminas Čeika tuomet pabrėžė, kad toks skolos perklasifikavimas nereiškia, kad ji yra nurašoma ar jos nebus reikalaujama grąžinti. Praėjusių metų pabaigoje 91,1 proc. „Snaigės“ akcijų valdė „Polair“ netiesiogiai kontroliuojama Kipre registruota bendrovė „Sekenora Holdings“. Pastarosios įmonės galutinė akcininke „Snaigės“ ataskaitoje nurodoma „Hymana Holdings“. „Snaigės“ akcijos kotiruojamos biržos Papildomajame prekybos sąraše.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top