Pakistanas kreipsis dėl kredito į TVF?

Pakistanui norint suvaldyti mokumo krizę, gali tekti kreitpis į Tarptautinį valiutos fondą (TVF), tačiau kol kas TVF informavo, kad Pakistanas nesikreipė į Fondą dėl galimos finansinės pagalbos mokėjimų krizės suvaldymui, nors pats Islamabadas anksčiau antradienį pareiškę pradėsiąs derybas su Fondu.

nėra pinigu, gali tekti skolintis

 

Pakistano premjero Imrano Khano (Imrano Kano) vyriausybė šalies vairą perėmė rugpjūtį bei žadėjo apsvarstyti galimybę prašyti paskolos iš TVF, tuo pat metu ieškant ir alternatyvių finansavimo šaltinių. „Į mus formaliai kreiptasi kol kas nebuvo “, – sakė vyriausiasis TVF ekonomistas Maurice'as Obstfeldas (Morisas Obstfeldas). Pakistano vyriausybė anksčiau antradienį paskelbė prašysianti TVF pagalbos, nors šalies finansų ministras dar šeštadienį žiniasklaidai teigė, kad valdžia nėra apsisprendusi dėl kreipimosi į Fondą. Nuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Pakistanas jau ne kartą buvo paprašęs TVF pagalbos.

Paskutinį kartą į Fondą buvo kreiptasi 2013 metais, kai Islamabadas gavo 6,6 mlrd. JAV dolerių paskolą, kad galėtų įveikti panašią krizę. Analitikai sako, kad Pakistanui šį kartą reikalinga maždaug 12 mlrd. JAV dolerių paskola, tačiau vienas diplomatas agentūrai AFP rugpjūtį sakė, jog Islamabadas tikisi, kad įveikti krizę jam padėtų mažiausiai 6,5 mlrd. JAV dolerių paskola.

Fondas taip pat įspėjo naująją vyriausybę, kad tuo atveju, jeigu ji skubiai nesiims veiksmų, ekonomikos augimas sulėtės, o infliacija dar labiau padidės. Tačiau baiminamasi, kad bet kokios naujos TVF paskolos sąlygos šiemet būtų griežtesnes nei 2013-aisiais, nes šalies santykiai su JAV – didžiausiu TVF donoru – yra įtempti. Vasarą aukšti JAV pareigūnai išreiškė nerimą, kad TVF paskolą Islamabadas gali panaudoti išsimokėdamas skolas Kinijai.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top