Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Šiaulių bankui skirta daugiau kaip 28000 eurų bauda, už netinkama vartojimo kreditų reklamą

Šiaulių bankas reklamuodamas savo vartojimo kreditų paslaugą, netinkamai informavo vartotojus apie visas su paskola susijusias sąlygas, taip konstatavo Lietuvos bankas. Ir nors reklamos metu buvo pateikta visa įstatymais reikalaujama informacija, bet tai buvo padaryta netinkamai ir kreditoriaus nuo baudos neišgelbėjo.

euro laivelis

Lietuvos banko valdyba skyrė 28 113 eurų baudą AB Šiaulių bankui už netinkamai per televiziją skelbtą gyventojams banko siūlytų vartojimo kreditų reklamą. Joje vartotojui svarbi privaloma skelbti standartinė informacija tipiniame pavyzdyje buvo nurodoma kur kas mažesniu šriftu televizoriaus ekrano apačioje nei gerokai didesniu šriftu ekrano centre reklamuojamos palūkanos. Be to, standartinė informacija rodyta vos kelias sekundes, taigi per trumpai, kad vartotojas galėtų šią informaciją perskaityti ir įvertinti.

Lietuvos bankas atliko tyrimą ir nustatė, kad skelbiant reklamą pažeisti pagrindiniai Vartojimo kredito įstatyme nustatyti vartojimo kredito sutarties reklamą reglamentuojantys reikalavimai.

Lietuvos banko nuomone, tinkama vartojimo kredito sutarties reklama būtų tokia, kurioje tipinis pavyzdys su standartine privaloma standartinė informacija vartotojui būtų pateiktas pastebimai ir rodomas pakankamai laiko tam, kad vartotojas galėtų pamatyti ir perskaityti skelbiamą tekstą. Privalomą reklamoje standartinę informaciją sudaro šeši elementai, leidžiantys vartotojui suvokti, kokios yra visos paskolos išlaidos (palūkanų norma, vartojimo kredito suma ir visos su kreditu susijusios išlaidos, vartojimo kredito sutarties trukmė, mokėtina įmoka ir visa vartotojo mokėtina vartojimo kredito suma).

Atsižvelgus į aplinkybių visumą ir įvertinus lengvinančias aplinkybes, už netinkamą reklamą skirta 0,03 proc. 2017 m. banko bendrųjų metinių veiklos pajamų dydžio bauda.

Finansinių paslaugų reklamos gairėse Lietuvos bankas rinkos dalyviams yra paaiškinęs, kaip suprasti ir tinkamai vykdyti finansinių paslaugų reklamai keliamus teisės aktų reikalavimus, tačiau ne visi jų laikosi. Prieš kelis mėnesius dviem bendrovėms Lietuvos bankas taip pat skyrė baudas už televizijos kanalais transliuotą reklamą apie gyventojams siūlytus bendrovių vartojimo kreditus, nes ji neatitiko visų teisės aktų reikalavimų.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top