Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

„SB lizingas“ lizingas pažeidė Vartojimo kredito įstatymą

Vartojimo kredito įstatymas įpareigoja kreditorius itin kruopščiai vertinti klientų mokumą ir galimybę grąžinti paskolą laiku. Lietuvos bankas atlikęs tyrimą aptiko keletą pažeidimų SB lizingo veikloje, tačiau šį kartą apsiribojo tik įspėjimu.

Pažeidimas, netinkamai išduodami kreditai ir paskolos

Lietuvos bankas atliko tyrimą ir nustatė, kad UAB „SB lizingas“ dešimties vartojimo kredito sutarčių, sudarytų 2017 m. kovo–liepos mėn., atveju netinkamai vykdė pareigą iš vartojimo kredito gavėjų surinkti jų kreditingumo vertinimui reikalingą informaciją, taip pat vienu atveju netinkamai vertino asmens ir jo sutuoktinio galimybes grąžinti kreditą, todėl pažeidė Vartojimo kredito įstatymą. Atsižvelgęs į pažeidimo pobūdį, mastą ir kitas aplinkybes, Lietuvos bankas bendrovei skyrė įspėjimą.

Tai jau ne pirmas kartas kai UAB „SB lizingas“ yra įspėjama už ydingą Vartojimo kredito įstatymo vykdymą. Paskutinį kartą SB lizingas iš prižiūrinčiųjų institucijų dėmesio sulaukė 2017 metais, kai po vartotojo skundo buvo nustatyta, kad įmonė vartojimo kredito sutartyje klaidingai nurodė bendrą vartojimo kredito sumą, o palūkanas skaičiavo ne tik nuo kredito gavėjui suteikto vartojimo kredito, bet ir nuo bendros vartojimo kredito kainos dalies (sutarties sudarymo mokesčio).

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top