Žmonės noriai skolinasi iš tarpusavio skolinimo platformų

Kaip alternatyva bankams bei greitiesiems kreditams pradėjusios kurtis tarpusavio skolinimo platformos, pritraukia vis daugiau klientų. Greitųjų kreditų rinkai traukiantis žmonės vis dažniau renkasi kitas ne komercinių bankų siūlomas kreditavimo formas.

ivairus pinigai

Tarpusavio skolinimo platforma „Paskolų klubas“ jau išdavė per 5 mln. eurų paskolų. Pagal pasiektus rezultatus tai – greičiausiai Lietuvoje auganti platforma, kuri pagal 2017 m. pirmųjų keturių mėnesių kreditų išdavimo apimtis užima apie 47 proc. tarpusavio skolinimo rinkos. Planuojama, jog per antrąjį metų ketvirtį „Paskolų klube“ bus išduota dar 1,8-2,0 mln. eurų paskolų.

„Paskolų klubo“ platformoje vis daugiau žmonių, atradusių tarpusavio skolinimo platformos privalumus,  refinansuoja bankų, lizingo bendrovių ir kitų vartojimo kreditų įmonių vartojimo paskolas. Vidutinės tokių paskolų sumos siekia apie 5 tūkst. eurų. Taip pat vis dažniau skolinamasi siekiant pagerinti buitį, t. y., remontui, automobilio įsigijimui ir panašioms reikmėms. Įgyvendinti savo gyvenimo projektus paskolos gavėjams platformoje padeda daugiau 2 200 investuotojų.

Neabejojame, jog žmonių atrandančių tarpusavio skolinimo platformos privalumus vis daugės, o rinka augs. Tam įtakos turi keletas priežasčių: aiškus šios veiklos srities reglamentavimas, palankios sąlygos skolintis ar įdarbinti savo pinigus, procesų paprastumas ir vis didėjantis visuomenės supratimas apie teikiamas finansines paslaugas“, – teigia „Paskolų klubo“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis.

Artimiausi „Paskolų klubo“ planai susiję su atsiradusia galimybe į „Paskolų klubo“ paskolas investuoti Europos piliečiams ir tolimesne plėtra Lietuvoje edukuojant ir  auginant rinką  Per 2016 metus tarpusavio skolinimo platformos specialistai surengė 35 renginius, kuriuose apsilankė apie 1 000 investuotojų. Šiemet planuojama išplėsti renginių geografiją, t. y., apsilankyti kituose šalies miestuose, regionuose, o informacinius seminarus rengti ir paskolos gavėjams.

Daug dėmesio ir toliau skiriame žinioms apie tarpusavio skolinimą. Siekiame, kad investuotojai išnaudodami visus tarpusavio skolinimo įrankius sėkmingai uždirbtų, o paskolos gavėjai skolintųsi atsakingai ir gautų reikiamą finansinį palaikymą savo gyvenimo projektų įgyvendinimui. Matome, kad seminarų apie investavimą poreikis išties didelis, todėl šiemet tam taip pat skirsime didelį dėmesį“, – tikina E. Remeikis.

„Paskolų klubas“ – vienintelė tarpusavio skolinimo įmonė, turinti el. pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, savo nariams užtikrina mokėjimus realiu laiku. Per pirmus veiklos metus platformoje išduota daugiau nei 2,5 mln. eurų paskolų, į kurias investuotojai investavo vidutiniškai su 20,22 % palūkanomis.

Top