Medicinos bankas pateko į Lietuvos banko nemalonę dėl vienos paskolos sutarties

Vienas iš mažųjų Lietuvoje veikiančių bankų - Medicinos bankas, nepaisydamas Lietuvos banko draudimo, suteikė kreditą Medicinos banką kontroliuojančio asmens netiesiogiai kontroliuojamai įmonei. Tokiu būdų buvo nepaisoma LB nurodymo nekredituoti su pačiu banku susijusiu asmenų ar verslų.

nesutarimas tarp bankų

UAB Medicinos bankas neįvykdė Lietuvos banko duoto privalomo nurodymo nesudaryti skolinimo sandorių su tą banką kontroliuojančiu asmeniu ir jo tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojamomis įmonėmis. Tokį nurodymą Lietuvos bankas davė UAB Medicinos bankui praėjusiais metais, kai jam skyrė baudą už teisės aktų pažeidimus. Tačiau Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad bankas 2017 m. spalio 17 d. sudarė vieną sandorį, dėl kurio kilo banko piniginis reikalavimas Medicinos banką kontroliuojančio asmens netiesiogiai kontroliuojamai įmonei.

Šiais veiksmais Medicinos bankas pažeidė Lietuvos banko valdybos nutarimo nuostatą, draudžiančią skolinti Medicinos banką kontroliuojančiam asmeniui ir jo tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojamoms įmonėms. Atsižvelgiant į tai, kad dar iki pažeidimo svarstymo Lietuvos banko valdyboje Medicinos bankas pažeidimą pašalino, bankui skirta poveikio priemonė – viešas paskelbimas apie buvusį pažeidimą.

Lietuvos banko valdyba taip pat įpareigojo Medicinos banko stebėtojų tarybos pirmininką Irmantą Kamieną ir administracijos vadovę Dalią Klišauskienę per 10 dienų atvykti į susitikimą Lietuvos banke ir paaiškinti apie pažeidimo nagrinėjimo metu nustatytas aplinkybes, banko kapitalo stiprinimo planus, kadangi banko kapitalo pakankamumo rodiklis yra mažiausias bankų sistemoje jau keletą metų ir tik su nedidele atsarga viršija reikalaujamą rodiklį.

Susitikimas Lietuvos banke numatytas 2018 m. gegužės 9 d. 9 val. 30 min. Atvykti į Lietuvos banką pakviestas ir Medicinos banko pagrindinis akcininkas Saulius Karosas.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top