Stabdomas skatinamosios finansinės priemonės „Tiesioginės paskolos nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams“ kvietimas teikti paraiškas

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) nuo 2023 m. vasario 18 d. stabdo kvietimą teikti paraiškas pasinaudoti tiesioginėmis paskolomis nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams. Paraiškos, gautos po kvietimo sustabdymo, nebus vertinamos.

invegaNuotrauka: © Invega

Sprendimas stabdyti paraiškų priėmimą buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad pagal skatinamąją finansinę priemonę „Tiesioginės paskolos nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams“ nuo 2022 m. lapkričio mėn. nebuvo gauta naujų paraiškų, todėl tolesnis priemonės galiojimas šiuo atveju būtų netikslingas. 

Iš viso nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios INVEGA sulaukė 12 paraiškų: 5 paraiškoms, neatitikusioms priemonės reikalavimų, buvo priimti sprendimai neskirti finansavimo, dar 5 paraiškos buvo atmestos sistemos, kaip neatitinkančios pagrindinių priemonės kriterijų. Tiesioginėmis paskolomis per šį laikotarpį pasinaudojo 2 įmonės, kurioms buvo suteikta paskolų už 3,22 mln. eurų. Priemonei įgyvendinti iš viso skirta 130 mln. eurų INVEGOS fondo lėšų.

Verslas, kuris yra nukentėjęs nuo neoficialių Kinijos sankcijų ir kuriam trūksta apyvartinių lėšų, siekiant prisitaikyti prie naujos situacijos rinkoje, dar gali kreiptis dėl paskolos ir teikti paraišką INVEGAI iki 2023 m. vasario 17 d. imtinai. 

Daugiau informacijos apie priemonę INVEGOS internetinėje svetainėje arba susisekus telefonu (8 5) 210 7510 ar el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. 

Top